Törölt nick Creative Commons License 2006.02.02 0 0 1931

Kedves Luckuty!

Szerintem pedig nem túlzom el. Nézz körül, mi van és hogy működik Dunakeszin. Az itt sorozatosan előforduló, sok esetben Btk-s törvénysértések az igazi példái annak, hogy mi van akkor, ha a törvények betartása nem kötelező és minden következmény nélkül lehet tenni a jogszabályokra. Ezt meg lehet szüntetni drasztikusan (és egyben jogszerűen is), ez az önkormányzat ügyei tekintetében 3-4 ember őrizetbe vételét és előzetes letartóztatásba helyezését jelentené, de erre nincs esély és ez a hatósági megközelítés,a mi ebben az országban nem működik. És van a jóval gyengébb és lassabb civil megközelítés, amikor a klasszikus értelemben vett polgár a saját eszközeivel a saját kis ügyeiben nem engedi meg, hogy mások jogot sértsenek. Ezek piti dolgok, de amikor tömegessé válnak (és már marha kínosak lesznek az apró simlis dolgok) egyszerre tudnak látványos hatást kifejteni és a hatás látszani fognak a nagy ügyekben. Ez így működik az USÁban és más fejlett országokban is, ahol nem értik azt, ha megkérdezed, hogy mennyi számla nélkül.

Szóval szerintem igenis rendre kell kényszerítenia fidesz vezetésű gimnázium dolgozóját is, hiszen a jogsértés nem attól válik a társadalomra veszélyessé, hogy az így szerezett adatot felhaználják, hanem attól, hogy elkövették. Nem tudom mit szólnál hozzá, ha valaki megszerzi a bankszámlád adatait, vagy filmfelvételt készít a hálószobádban, de a banki adatok és a videófelvétel megsemmisül, mielőtt még bárki látta volna. Azért zabos lennél, nem?

Előzmény: Luckuty (1930)