Frankeey Creative Commons License 2006.01.29 0 0 2215
Ezt nem tudom. Én a Jobboldali Ifjúsági Közösségnek voltam, vagyok tagja, hogy a pártba autómatikusan átvettek-e, azt nem tudom. Anno ez a közösség a Fidesznek volt a kampánycsapata. Minden "piszkos" munkát Ők végeztek, pl: plakátolás, stb... Azonban egy csalódás érte az ott politizáló fiatalokat, s így külön útra léptek. Tehát a Jobbik és a Fidesz múltja elválaszthatatlan. Én nem fordítottam hátat a Jobbiknak (mai napig a legszimpatikusabbak, pláne, hogy politikusait ismerem, s néhányukkal barátságot ápolok), de akkoriban számomra csak egy dolog volt igazán fontos. A politikai megtisztulás. Hogy eltakarodjanak a politikai életből azok, akiknek sitten kéne rohadniuk (vagy a Dunában úszkálniuk lefele) azokért a bűnökért, melyeket elkövettek. Számomra ez most is a legfontosabbnak mondható. Ha ezzel a problémával leszámoltunk, jöhet a korrupció kiírtása... Ekkoriban vett fel a tagjai közé a Jobbik néhány olyan embert, akiket én ugyan tisztelek és szeretek, de koruknál fogva érintettek is lehetttek volna, ill lehetnek. Én a Jobbikban egy garanciát láttam, hogy lesz megtisztulás, ez azonban szertefoszlott. Persze még így is tisztának látom, de ekkoriban szakítottam az intenzív politizálással, a jobbik tevékenységében való aktív részvétellel... Nem tudom így bizton állítani, de szerintem nem lépnének koalícióra, csak végszükség esetén. Ezt a lehetőséget azonban szerintem kerülik...
Előzmény: gojkómitics (2201)