Amida Creative Commons License 2006.01.25 0 0 287
save me

Teljesen, helyes az írásod, mint tartalmilag, mind pedig a kritikát illetően, azonban én nem mondtam hogy vallásos vagyok, sőt, ha a nyomai felfedezhetők, akkor azok nem nyugati eredetűek,

Bár.

A gyökereimet nem kellett megtagadnom.

A vallások célzott tanításokon alapulnak, és különféle történelmi korokban, különféle indíttatásból jöttek létre.

 

Nem fonatkozik ez a nagy filozófiákra. A filozófiák gyakran éppen szembefordultak a korral melyben fogantak. Én egészen egyszerűen igyekszem kialakítani egy saját életfilozófiát, életszemléletet és ha tudom szeretném a magam számára - halálom pillanatára - megnyugtató életbölcseletté tenni. Vagyis annak a néhány percnek a nyugalmát szolgálom - a magam számára elsősorban - amikor majd "életem filmje" utoljára lepereg előttem.

 

De persze szolgálja azt a természetes emberi törekvésemet, hogy teljes önazonulásban, belső meggyőződésemtől vezérelve de szabad akaratomból választott célomat...a szellemi tökéletesedést elérjem, már ebben a létezésemben is közelítsem azt, ahonnan jöttem,. ahova tartozom, ahova visszatérek.:)

Olyan egyszerű ez.

Amida

Előzmény: save me (279)