AtSi Creative Commons License 2006.01.24 0 0 176

TUZI: Bocsi, hogy csak most reagálok vissza, de mostanáig nem jutottam el neten sehova a munka miatt.

 

Szóval az 1.6-os MPI fogyasztása. Országúton, ebben autópálya is benne van 6.9-7.2 között jött ki. Hétvégén voltam osztrákoknál, akkor 6.2-6.3 volt a fogyasztás, kb. 200km-re nézve, 100-120-as tempó mellett, illetve pár város amin keresztül. Teljesen elégett vagyok vele. Városban 8-9 között eszik, inkább 9 fele, ha folyamatosan megyek, illetve minél kevesebbszer kell 1es, 2esbe mennem vele.

Rövidtávon, mondjuk kb. 1 km-re vetitve 16litert is megeszik, ha 0-ról számolja az átlagfogyasztást. Ez elégge bődületes szám...:)

Hozzáteszem a kocsi most lesz lassan 1 hónapos. 1700km van benne. A 6.9-7.2-es fogyasztást még szinte null kilométeresen mértem, mivel kb. 70km-mel benne indultam neki egy 500km-eres útnak, majd pár nap múlva vissza.

 

Kérdés, hogy ezek az értékek fognak-e még csökkenni vagy sem? Azt hallottam, szokott még, mire bekopik rendesen a motor. A másik kérdésem, érdemes-e mostanság egy olajcserét végeztetni rajta, vagy felesleges, mert hallottam mindkettőt...