1x1 Creative Commons License 2006.01.23 0 0 32864

 

"Márpedig a gázpiac liberalizált, bárki szállíthat nem-orosz gázt is, ami persze de fakto irrealitás."

 

Márpedig a föld körül forog a nap:-))) Felhívtam pár szolgáltatót, és én nem tehetem meg, ergo kis finomítás kéen ezen a sommás kijelentésen:-))))

 

"Ami a pánikot illeti, az itt főleg a gázcsap zárásról szólt."

 

Képzeld, annak a gázcsapnak az ellátásáról nem Mitya bácsi dönt a kompresszorállomáson, hanem a Gazprom portfolióját menedzselő kereskedő. Az a piac kap, amelyik fontosabb és nagyobb kockázat a kiszolgálásának a leállítása. MJ pontosan meghatározható, kinek mennyit adnak...

 


"Annak meg semmi köze a hazai tulajdonviszonyokhoz, mint ahogy az év eleji krízis során sem volt. A gázcsapot jóval a magyar határ elött is el lehet zárni."

 

Persze. Pl. egy Gazprom leány szokott olcsóbb alternatíva után nézni, kemény ártárgyalásokba bocsátkozik anyukával, majd ha kevesebb gázt kap, akkor leveri rajta kamatostul...

"Persze aki szereti a pánikot, azt nehéz visszatartani...:-)"

 

Nem vak a ló, hanem bátor:-))))) Főleg olyan terepen, amelyiken még nem tett egy lépést sem:-))))

 

Sok gázipari szakembert ismerek, akik az utóbbi években inkább alternatív rendszereket vezettek be a saját lakásukban. Vajh miért lehet ez? Pánikolós banda:-)))

Előzmény: pikdáma (32789)