mk4047 Creative Commons License 2006.01.21 0 0 205
Káposztásmegyer témához:
Én is a mteró kiépítését tartom helyesnek: itt a fórumon is nem egyszer lettem leoltva, mert bizonyos elképzeléseimnél a jelenlegi utasszámot vettem alapul, továbbá azért is, mert néhány elképzelésemnél az átszállásos megoldások szerepeltek
Érvek a metróhosszabbítás mellett:

- a metró ha lassabban is, de lényegesen több területetre biztosít átszállásmentes eljutást a városban
- a vasúti (teher)forgalom növkedése esetén, már középtávon is egyszerűbb, ha a városon belül keletkező jelentős többletforgalmat nem terheljük rá a vasútra, jelen esetben egy nemzetközi fővonalról van szó, mely akár az EU-n belüli észak-déli irányú teherfogalomban is komolyabb szerepet kaphat.
- a 3-as metrónak valóban jó lenne egy járműtelep itt északon
- egy P+R parkoló építése esetén (M0 közelsége!!) aki ott hagyja a kocsiját, az egy üresen beérkező metrószerelvénybe szállhat (szvsz attraktivitás szempontjából ez jó lenne)
- a terület fejlődéséről / fejlesztésdi koncepcióiról nem tudok, de valószínű, hogy a további éíptkezések várhatóak úgy ezen területen, mint az északi agglomerációban, ígyház én örülnék, ha az "S70" az agglomeráció utazási igényeit hosszútávon ki tudná elégíteni.

Előzmény: vrobee (204)