otranto Creative Commons License 2006.01.19 0 0 643

"te tényleg mindenárod a számba akarod rágni, hogy az NC-t keverem a zsidótörvénnyel???"

 

Nem akarok én semmit a szádba rágni. És sehol sem azt írtam, hogy kevered az NC-t a zsidótrövénnyel (egyébként itt melyikre gondolsz? merthogy ne egy volt) henem felhívtam a figyelmedet, hogy az NC nem kifejezetten zsidótörvény. 

Azért az bájos, ahogy az érveid alátámasztásához felhasználsz két hozzászólást (338., 367.) de a közte lévő 30 hozzászólásról szemérmesen megfekledkezel. Vagy ennyire szelektív a memóriád, vagy abban a 30 hsz-ben vannak olyanok amik kellemetlenek???

Nem baj, én megnéztem. Tehát:

 

342-ben az alábbit írod igen7-nek:

 

"bébi, felfogod, amit mondok?
hogy nem kellett német megszállás ahhoz, hogy zsidónak lenni ebben az országban ne jelentsen életbiztosítást?"(342)

Erre írtam én a 344-ben:

 

"Lehetett választani:
- elfogadni a korlátozásokat, ezzel kielégíteni Hitlert és így kevésbé szar,
- vagy szembemenni Hitlerrel, jön a megszállás 41-ben, és akkor a zsidóságnak még hírmondója sem marad" (344)

Erre válaszoltál a 348-ban:

 

"jaj, szegény megtépázott, vétlen Magyarország. a Numerus Claususkor is biztosan Hitler szorongatta a nyakát, nem volt mit tenni." (348)

Majd ezt megint te írtad a 358-ban:

 

"bocsika, a Numerus Clausus-t hoznám elô megint.
Évszám: 1920.

és ennek az egyszerû ténynek a felemlítése vonatkozik a többi hsz-edre is.

Lengyelországot '39-ben szállta meg Hitler. Magyarországot '44-ben." (358)

 

Tehát ha ezeket újra elolvasod, talán neked is érthetővé válik, hogy miről volt szó:

végig  német megszállás és a zsidók helyezetének összefüggéséről beszéltünk. Erre jött az a 2 válaszod (348, 358) amivel arra utaltál, hogy már a megszállás előtt is diszkriminálták a zsidókat, és fel is hoztad példának az NC-t. Erre válaszoltam azt többször, hogy az NC nem kifejezetten zsidótörvény.

 

Vagyis nem nekem vannak szövegértelmezési problémáim, hanem te vagy képtelen arra, hogy világosan fogalmazz (szerintem szépítheted ezt ahogy akarod, akkor is kiderül a fenti hsz-ekből, hogy az NC-t a zsidók diszkriminációja kapcsán írtad) vagy pedig arra, hogy belásd, hogy tévedtél.

 

Ennyi.


Előzmény: morticia addams (607)