mickey cortez Creative Commons License 2006.01.19 0 0 90

Udv Of

igazábol mellékes minek nevezi magát az ember,engem pl nem zavar a zsoldos szo sem,de manapság mikor minden agyon van marketingelve,lehetsz biztonsági ör,szaktanácsado,logisztikai támogato,stb..:)

inkább az a lényeg milyen jelzövel illetik ezeket.szerintem a zsoldos szo eléggé le van járatva,de aki átlátja az tud különbséget tenni..jelenleg a magyar haderö is zsoldos hadseregnek van beállitva,és zsoldosnak nevezik a mujahedineket akik pl Bosniaban harcoltak.pedig ugye ég és föld..

amikor beutazik az ember egy idegen országba,a megbizok nem akarják nagydobra verni a dolgaikat,ezért pl többször utazol ugymint geologus,vizmérnök,üzleti tanácsado,de volt már rá példa,hogy egy 40fös puccsra készülö alakulatot civil légijáraton utaztatva rögbicsapatnak adták ki:))

manapság mivel sokat változott a "zsoldosbiznisz" már nem akkora gond,hiszen a nagy cégek,nagy irodák profi szerzödésekkel birnak,igy a munkavállaloik is többnyire biztonsági szakemberek.

Tanácsado lehet az is akit pl a francia hadsereg küld mondjuk Gabonba,hogy az elnök biztonságárol ,annak megszervezéséröl gondoskodjon,és tanácsado lehet az aki ex-SAS volt és "tanácsot ad"a horvát félreguláris eröknek,hogy kell mozogni az ellenség közelében.kiképzö lehet aki egy pmc-n keresztül,annak szerzödése szerint egy afrikai állam haderejének kiképzését vállalja.ez egyértelmü.de lehet kiképzö az is,aki magánmunkavállaloként jo pénzért volt utászként megtanitja a megbizo embereit aknafektetésre.az elöbbire jo példa manapság az uj formálodo haderö Libériában,ahova már szerzödtek SA cégek ilyen feladatra,a másodikra meg pl a volt UNITA Angolában,akiket amcsi meg SA utászok "oktattak".nagyjábol érted mire célzok?nincs jelentösége az elnevezésnek,a lényeg,hogy átláss a dolgokon:)

mabel zsoldos Irakban vagy szállitmányozási területen dolgozo biztonsági szakember?na?:)  (bocs mab nem személyeskedni akartam)

Előzmény: Of (87)