halapacs Creative Commons License 2006.01.17 0 0 149
Ami pedig a "polgári kormány" gazdasági sikereit illeti. Utána lehet olvasni: maga az akkori pénzügyminiszter is beismerte, a belső fogyasztás felpörgetése költségvetési hiánnnyal fog járni hosszútávon. Arra számítottak, hogy a világgazdasági visszaesés max 1,5 évig fog tartani, egy pörgő gazdaság pedig jobb pozícióból indul majd, mint egy leamortizált. A Medgyessy kormány bűne az, hogy amikor kiderült, sokkal hosszabb lesz a világgazdaság betegeskedése, nem nyúlt drasztikus megszorító eszközökhöz. Utána lehet olvasni, hogy Vargáék is megahiányra számítottak egy tartós gazdasági válság esetére. Persze Varga nem ragaszkodott volna olyan betegesen népszerűségéhez, mint ahogy Medgyessy tette. Ne legyen kétségünk, 2003 elején úgy lefagyasztotta volna a gazdaságot, hogy nagyjából mostanra engedett volna csak ki. Manapság persze a Fidesz háza táján mélyen hallgatnak régmúlt nyilatkozataikról. Ki az a hülye, aki választáskor beismeri, ellenfele kényszerpályán mozgott...