halapacs Creative Commons License 2006.01.17 0 0 148
Szépen hangzik a járulékcsökkentés, jól el lehet adni választási szlogennek. Csakhogy semmi haszna nincs a gazdaság szempontjából. A lényeg az, mekkora az állami elvonás mértéke. Akkor lehet versenyképesebb a gazdaság, ha csökken az elvonás. Magyarra fordítva, ha (GDP arányosan) kisebb lesz az ország költségvetése. Valódi gazdasági fejlődés csak piacszerzéstől várható. Le kell nyomnunk az osztrákokat, szlovákokat, románokat, vagy akár a németeket, franciákat, olaszokat. Ez nem megy úgy, hogy bármelyik kormány van hatalmon, csak az osztogatás célközönsége változik. Egy gazdasági stratégia kivitelezése minimum 10 év. Ha minden kormány feltalálja a saját melegvizét, sohasem lesz valódi gazdasági felemelkedés.