Gelak Creative Commons License 2006.01.17 0 0 246
Hali!

Teljesen hülye vagyok a téához, de olvasgattam a fórumot és ötleteket adott. Lenne néhány kérdésem ezzel kapcsolatban. Mondom teljesen hülye vagyok hozzá, lehet, hogy hülyeségeket fogok beszélni...

Szóval. Azt láttam, hogy a házilagos megoldásokban piezzokat használtok. Ha jól sejtem ezek fizikai behatásra valamilyen elektromos jelet generálnak. Pontosan milyen jelet? Ha fogom és a másik végét bedugom a hangkártyámba, ráindítok mondjuk egy vegast, és elkezdem ütlegelni a piezzot, akkor a a gépen egyértelmű peakeket fog generálni? Vagy ez teljesen hülyeség? :)
Mennyiben függ a kimenő jel a fizikai behatás erősségétől?

A célom az az lenne, hogy valami egyszerű és olcsó megoldással, ami ráapplikálható a dobcuccomra felüthessek ezt-azt számítógépre több csatornán (hangkártyám van hozzá), és utána egyetlen mozdulattal külön-külön csatornánként ráhúzhassak egy hangmintát, és mintegy binárisan ahol van jel ott megszólal, ahol nincs ott nem...

Szerintetek ez mennyire reális, mennyire megvalósítható?
Vagy vegyek elő egy elektronika könyvet és menjek a fenébe, míg rá nem jövök, hogy hülyeségeket beszélek? ;]

Ha valakinek van ötlete, tapasztalata nagyon szívesen venném a gelak@fw.hu email címen is!

Előre is köszi!
Gelak