cíprian Creative Commons License 2006.01.08 0 0 15754
Teljesen egyetértek azzal amit írtál, szerintem csak nem vagyok érthető, mert látom, hogy a példád nem arra vonatkozik, amit mondani akarok.

Azt mondom, hogy az álló K inerciarendszerben csak egyetlen tárgy mozogjon a saját origójához képest v sebességgel. Legyenek más tárgyak is, ezek ne mozogjanak.
Most felszállunk egy mozgó K' inerciarendszerre, de ennek V sebessége legyen nagyobb az álló origójához képest, mint az ott mozgó tárgy v sebessége szintén K origójához képest.

Most nézzük meg mit mérsz K' rendszerből. Azt látod, hogy a mozgó tárgy hossza tágult. Igenám, de az állóban történő zsugorodást is meg kell magyarázni a K'-ből nézve, különben nem lenne értelme a spec. rel.-nek. A mozgó tárgy csak úgy zsugorodhat, ha K minden álló távolságának tágulása kisebb, mint a mozgó tárgyé.
Ez természetes is, hiszen a magaddal vitt mérőszalagod is összezsugorodott, emiatt minden távolság megváltozott.

Ez az amit sokan nem értenek a topikban, azonban csak egyszer át kell gondolni amit mondtam, aztán magától értetődik. Szerintem köztünk ebben egyetértés van.
Előzmény: Dubois (15752)