Shoshoj Creative Commons License 2006.01.08 0 0 107
Köszi a válaszaidat. Tudtam, hogy a "konstruált" szót nem félreértelmezve használod, csak ez egy nyílt topik és azért magyaráztam tovább a dolgot, hogy mások ne értsék azt félre az interlingvával kapcsolatosan. Egyébként nem sértődtem meg (szerintem). A "konstruált nyelv is lehet élő" magyarázat is inkább a nagyközönségnek szólt.
A latin sokak szerint szép nyelv, talán egyszer megtanulom én is (erre utaltál finoman); ha lesz időm; de számomra a német (nyelvvizsga), az angol (pontosabb, alaposabb nyelvtudás megszerzése) és a horvát nyelv (minimul alapfokon, társalgási és értési szinten) van előtte a sorban, de még a cigány is (bár sokakban ez megrökönyödést kelthet). Ráadásul biztos hogy logikus a nyelvtana, mint ahogy a magyaré is, de attól még lehet nehéz (mint ahogy a magyar nyelvtan nehéz a külföldiek számára; épp mostanság segítek egy bolgár interlingvistát a magyartanulásában; akit meghívtak Bulgária leghíresebb tv-s talkshow-jába, gondolom azért, mert Európa szinte összes nyelvét beszéli; és gondolom, azt elkotyogta, hogy a magyart még nem. Ekkor szaván fogták és vissza kell mennie a showba a hónap közepén, hogy leellenőrizzék, hogy meddig jutott a magyarban egy hónap alatt). Sőt, még azt is feltételezem, hogy a latin nyelvtan számunkra talán még könnyebb is lehet, mint az indoeurópaiak számára, mert a latin (klasszikus szakaszában) inkább volt ragasztós nyelv, mint a leánnyelvei ("Dominus tecum" e nem "Dominus cum te").
Előzmény: Cida_509 (106)