RhB Creative Commons License 2006.01.04 0 0 320

Mivel mostanában szedtem elő megint az amcsi témát, az utóbbi két hónapban alaposan körbejártam a különböző gyártók kínálatát. Ez alapján én az UP/SF arányt kb. 15-20 %-ra tenném, ugyanis egy-egy típust 6-8 vagy akár 10-12 festéssel is csinálnak, amiből max. 3-4 az UP ill.SF/BNSF. Az más kérdés, hogy ezekből esetleg nagyobb darabszámban gyártanak és esetleg gyakrabban szedik elő újra.

 

A Brummi-hoz visszatérve: szerintem az SP, D&RGW, CSX, BN, NS, CONRAIL stb. legalább hasonló arányban kellene, hogy előforduljon, a boltban viszon volt 1 db D&RGW mozdony (az is a gagyibb fajtából), 1 db SP GP9 Black Widow festéssel (ez már nálam van), 1 db BN, de már az új festésű SD70-es (nem a zöld/fekete), CONRAIL, NS és CSX egy darab se. Szinte csak az F.../E... sorozatban volt egy-két egyéb, meg 3 féle AMTRAK Genesis... Lehet, hogy volt még 2-3 egyéb, de ez most nem ugrik be. Volt néhány villanymozdony is, értelemszerűen nem UP és nem SF, a gőzösöket nem figyeltem. (Én még GP60M/GP60B-t vettem BNSF-ben.)

Előzmény: etwg (318)