A nyolcadik törpe Creative Commons License 2006.01.01 0 0 416

Helo Granny!

 

BUEK !

 

Egy tovabbi elonye van a skypenak. Bar neha ez hatrany is lehet. Mivel a hivas ingyen van, ezert nem kell az orat figyelni.

A fizetos telefonon felhivok valakit, elmondjuk a mondanivalot egymasnak, aztan elkoszonunk. Ezert sok regi ismerost nem hivtam fel - ok sem engem - mert igazan nem volt egymasnak eppen aktualis mondanivalonk. Az a "hogyvagy regen lattalak mi ujsak, anyad is jol van, orulok, csak a hangodat akartam hallani, majd maskor is hivlak, szia" - fele felig udvarias felig kepmutato telefonhivasok meg reszemrol nem oke.

 

Az ingyenesen meg azota beszeltem regi ismerosokkel, kitargyaltuk meg a tiz evvel ezelotti kocsmaelmenyeinket is, beszeltem olyan ismerossel akit egyszer lattam az eletben, beszeltem olyannal akit szemelyesen meg soha(!) es ezek a beszelgetesek gyakorlatilag mondanivalo fontos kozolnivalo nelkuli ures fecsegesek voltak. Es olyan szinten ment, hogy egy-egy hivas megutotte az 1-2 orat is (!). Igy a beszelgetes a "telefonhivas tipusbol" atalakult "fotelban ulve es kozben iszogatva"-fele csevegesse. A legtobb esetben - nem mindig - a videon is bamultuk egymast, mikozben a gyerekek a hatterben bele-bele vigyorogtak a kepbe, asszony bele-bele kiabalt amikor valaki "rosszt szolt".

 

A skype ismet kozelebb hozza az embereket olyam modon amilyen modon a telefon nem tudta.

 

Egyszer az angot helyi tv adas is atment amikor osszekevertem a kamerakabeleket. Mikozben beszelgettunk, a tuloldali partner az arcom helyett a tv musort latta. (A hangot lekapcsoltam hogy ertsuk egymast)

 

A skype ingyenessege nem sokkal olcsobb mint a rendes telefon szuperolcso tarifai. Szerencsere ott sem kell neznem hogy kivel hol mennyit beszelek, belefer a koltsegvetesbe. A Tudat, hogy lenyegtelen mert ingyen van ami jo.

 

A yorkshire puding az nem edesseg, az angol Christmas pudingot meg nem veszi be a gyomrom annyira "tulsok".

 

 

 

Előzmény: panaszkönyv (415)