ipanema Creative Commons License 2005.12.27 0 0 334
Na ez a legaljasabb demagógia - mármint hogy a hallgatók választják ki a zeneszámokat. Erre vonatkozó "esszémet" (ismeritek Bada Dada versét, amely így kezdődik: Anyám a konyhában mosogat, apám esszét ír...) megírtam és elküldtem a Sláger rádiónak, de - mint mondottam volt - rá se vakkantottak (erre sem). Szóval: a demagógia abban van, hogy felajánlanak 500 számot és leszavaztatják a hallgatóságot néhányszor évente. Hiszitek, vagy nem a demagógia ellenére eddig valahányszor volt, vettem a fáradságot és végigszavaztam! (Annak reményében, hogy valami javul, mert annyira szeretnék már egyszer nyugodtan úgy rádiózni, hogy ne kelljen állandóan váltogatni az állomásokat és bosszankodni).Csakhogy: az 500 számból 480-at rögtön ki kellene hagyni, mert a használattól elkoptak, idejét múlták, már akkor, 30 évvel ezelőt sem hallgatta jobb izlésű hallgató, mert az adott együttesnek éppen ez a leggagyibb száma, amit később ők is bevallottak, mert...Az ilyen válogatás és szavazás után rá tudják fogni a hallgatókra, hogy ŐK a barmok, ők választották. Először is kérni kellene a hallgatóságtól 500-600 olyan szerzeményt, ami eddig nem volt a SR műsorán és azt leszavaztatni a néppel. De egyáltalán visszatetsző az, ha a hallgatókra kenik a felelősséget, inkább készítene felkészült, járatos szakember saját felelősségére jó válogatásokat és vállalná: ezeket a számokat én válogattam össze a legjobb tudásom és tehetségem szerint abból a célból, hogy a hallgatók máskor is ide tekerjék a rádió gombját. Ha csökken a hallgatóság, rúgjanak ki, de garantálom, hogy nem fog csökkeni, mert az emberek szeretik a jó zenét.
Előzmény: blues12 (333)