thefilmmaker Creative Commons License 2005.12.21 0 0 topiknyitó

Sokat gondolkoztam érdemes-e erről a filmről topicot nyitni, végűl úgy döntöttem ezt a filmet csak nézni és élvezni kell, felesleges róla beszélni.

De van itt pár dolog ami érdekel. Ugyebár a film történetesen amerikaiaknak készűlt, ezért rengeteg pontot nem érthet egy magyar v. európai. Apró dolgokra gondolok, de ezekkel az apró dolgokkal kiegészűlve lesz egy egész film.

Pl.: A Tex nekem csak most esett le nemrég, hogy Texas-t jelent :) A Cleveland Denverből meg a másik még leesett. :)

 

 

 

Pl. mi volt a poén abban amikor kezet rázott Kennedy-vel? Ki volt az valójában akinek Kennedy azt mondta: Kísérje ki valaki pisilni?

 

Valóban létezett olyan hogy BB Gump, vagy akár részben?

 

A Kuk kluksz klán sem világos, de az már történelem. Ki volt az a Nathan Bedfort Forrest?

 

"A Forrest név mindig arra emlékeztessen, mindenki csinál néha olyat...szóval olyat aminek nincs értelme." Mit jelent a Forrest név?

 

"Mama elhatározta hogy kiadja a szobákat, főleg átutazóknak, olyanok akik izé, Mobil-ből Mongomery-ből, meg ilyen helyekről jöttek." Elvis???

 

"Azt mondták az egy millió dolláros seb, de a pénzt a hadsereg kaphatta, én egy centet se láttam a millió dollárból."

Már ez is megvan: Millió dolláros (szólás) = szerencsés.

 

Ki volt az akitől John Lennon megkérdezte, hogy: Még vagyonuk sincs? Még vallásuk sincs?

 

 

 

 

 

Még van egy pár ilyen, most több nem jut eszembe, de ha valaki tud infókat amitől teljesebb lehet az élmény, és jobban megérthetjük a filmet, az legyen olyan jó és ossza meg velem(ünk).