vidramam Creative Commons License 2005.12.20 0 0 176
Megnéztem Neked a Szülészet-nőgyógyászat tankönyvben, de csak megemlítik ezt a PAPP-A vizsgálatot a biokémiai szűrővizsgálatok közt, mint lehetőséget a Down kór kiszűrésére, de ezen felül nem részletezi. Most ez vagy a vizsgálat kitalálójának nevét rejti (a könyvet pl. Papp Zoltán írta, de akárki más Papp nevű orvos is lehetett az ötletgazda), de a fejezetben említ egy  amyloid praecursor proteint (APP), amelynek kóros hasadása révén béta-A4-peptid keletkezik, "amely részt vesz a központi idegrendszerben kialakuló amyloid plaque-ok képzésében". (amyloid plaque: gondolom, valamiféle lerakódás az agyban, ami a szellemi fogyatékosságot okozza, de ez csak magán okoskodás). Szóval nekem gyanús az egybeesés: APP és PAPP-A vizsgálat. Lehet, hogy ennek a fehérjének a bomlása után keletkező anyagok minőségét vizsgálják, hogy az normális -e vagy kóros. Van továbbá egy nagyon csúnya kép egy 10 hetes down-os babáról, ha nem baj, nem teszem be. De meglepő, hogy mennyire más a vastag tarkóredő, mint képzeltem. Én olyan kis hurkácskának gondoltam, de nem, egészen nagy párna, nem csak a nyakon, hanem a fejre is ráhúzódik. Szóval sztem még mérés nélkül is biztos elég jó látható az uh-n. :-S
Előzmény: Cserge. (174)