panaszkönyv Creative Commons License 2005.12.07 0 0 288
Hello Törpe, tudod mi ez a punnyadás?
Hát csak az, hogy nem jártam erre fele már vagy egy hete.
Na, de most!
Angliában élők, készüljetek!
Ezer kérdésem vagy hozzátok!

1. Tényleg senki nem ismeri a Pongracz Personnel Limited-et Londonban?

2. Kinek van tudomása olyan hirdető újságról, amiben INGYENESEN lehet hirdetni (pl. állást, v. állást keresni)
Én kaptam postán egy "The Lady" nevezetű (Nők Lapja szerű) magazint, melyben nagyon helyes nanny, housekeeper stb (vagyis nekem való:-)) álláshirdetéseket találni, illetve munkavállalók is hirdethetik magukat, de piszok drága a hirdetés díja.
Tehát amolyan "Bazár"-t keresnék.

3. Hol ebédel (vagy eszik egyszer egy nap valami meleg ételt) az átlag brit dolgozó?
Vagyis az, akinek nincs otthon szakácsnője, de van családja.
Munkahelyi melegbüfében, közeli étteremben, kifőzdében, vagy otthon du. még nekiáll főzni az asszony? And mi van az iskolába járó krampuszokkal? Ők kapnak meleg kaját a suliban? Ha nem, ők mikor és hol esznek meleget?
Tudom, ahány ház, annyi szokás, de a környezetekben sincs valami megszokott, bevált módi, amit a többség csinál?

4. Apróság, de fontos!
Fotókon látom - meg néhány ismerősöm is meséli - , hogy Angliában a hideg-meleg vizes csapok külön kifolyásúak (na, ezt jól elmondam, de biztos értitek, vagyig nem lehet langyos vizet produkálni). Ez csak a vidéki, régi építésű házakban van így, vagy a nagyvárosokban is? Ha ott is, hogyan lehet langyos vizet fakasztani mondjuk egy kézmosáshoz?

Ez utóbbit megkérdezhettem volna D.-től is SZEMÉLYESEN - ő az az angol idősebb hölgyismerősöm, akivel 3 éve levelezek a neten - , mert hogy meglátogatott 2 napra, de elfelejtettem! Szóval itt volt, beszélgettünk sokat - ÉN IS, és ÉRTETTEM őt!!! Igaz, hogy lassan és egyszerűen fogalmazva beszélt, de ez volt az első alkalom, hogy tesztelhettem az angoltudásomat. Nem volt rossz. Bár a második nap végére teljesen ki lettem ütve, elfáradtam rettenetesen, de klasz volt!
Bocs ezért a kis magánjellegű szösszenetért, de most nagyobb svunggal folytatom a kinti álláskeresést.

Mivel hosszúra sikeredtem, a kérdésekből egyelőre ennyi, a többi 996-ot majd a folytatásban, ha már válaszoltatok.

Előre is kösz és mindenkinek mákosgubás szép napot!!!
nagyi
Előzmény: A nyolcadik törpe (285)