Axióma Creative Commons License 2005.12.02 0 0 1712

Huha, na ez nem lesz egy egyszeru menet.

Ugyanis ha van valami terv, amit az egyik csinalt, es atvinned mashoz, az jogi (szerzoi jogi!) problemakat okoz. Egyszeruen az egyik szellemi termeket a masik nem hasznalhatja...

Tehat - azon kivul hogy nyilvan ki kell fizetned a regi tervezot is legalabbis valamilyen szinten - tobb dolog kozul valaszthatsz (nem mindegy pl. hogy a tervezo meg "csak" a helyisegek stb. merete/alakja szinten tartott, vagy mar kiviteli tervig gondolkodva van statikai stb. tervezes is benne).

Egyik, hogy elfelejted a tervezot, kezded elolrol masnal, esetleg mint otlet megtartod az elrendezest olyan formaban amennyire a fejedben megmaradt (nem a felkesz rajzrol), ebbe szerintem (de erosen csak szerintem!) nem kothet bele senki.

Masik, hogy szerzel engedelyt az elozo tervezotol, hogy masvalaki gondolja tovabb az o rajzat (errol kell papir is, ha barhol megjelenik az eredeti neve!).

Harmadik, hogy a komolytalan tervezo bead valamit az onkorira amit engedelyeznek, es ha azon csak kis (nem ep.eng.koteles) modositasokat szeretnetek, akkor a kiviteli tervet (amibol tenylegesen dolgozni fognak, neked ez a fontos) megcsinalja valaki teljesen mas. Azt hiszem ez se problemas jogilag, bar nem vagyok 100% biztos benne. (Mi egyebkent ezt csinaltuk, foleg hogy a tervbeadas elott derult ki, hogy igazabol egy csomo dolgot beirt mashogy mint ahogy megbeszeltuk es mar "hatarido" utan - igy is eppen hogy buktuk az AFA-visszat - a kesz, kotott peldanyokat adta at mikor kiderult... raadasul lebukott, hogy nem tudta kezelni a tervezoprogramot, ugyhogy reszben ezert lett ilyen, vagy pl. a homlokzat es az alaprajzi jelolesek nem stimmeltek pl. ablak vizszintes vagy fuggoleges nyujtott...)

Ha jol ertem akkor olyan tervezo kellene, aki a kesz dolgokban max. kicsit valtoztat, es vegigviszi az eljarast, a sebesseg most nem egetveroen fontos. Az eljarast altalaban a helyi tervezok szoktak igazan gyorsabban venni, es attol fuggoen, hogy mennyire extra a terv, biztosan talalsz ott is. De mint mondtam a topicon is vannak tervezok... meg lattam masik topicban is kaptal tippet.

Azt azert hozzateszem, minel extrabb a haz annal nehezebben fogsz olyat talalni, aki azt muveszileg is latja es lenyeges hozzanyulas nelkul sajatjakent hajlando is lesz alairni... 

Előzmény: C.C.Viki (1711)