incerfa Creative Commons License 2005.11.28 0 0 1647

Üdv Mindenkinek !

Ha már esmét a hatóság van teritéken - hol dicsérik, hol szidják  én egyiket sem teszem, mert jobb hallgatni, mint az a bizonyos dolod a fűben - viszont egy dolog nem hagy nyugodni.

Akik ismernek azok tudják, hogy többed magammal az életünket tettük fel sportra.

(sportrepülés, sportejtőernyőzés, hőlégballonozás, meg minden amit sportrepülésnek lehet nevezni)

Többen sportklubokat vezetünk, sportolókat nevelünk, versenyekre készitünk fel "hithű muzulmánként sportoló" megszállott őrülteket.

 

Nos, nem akarom ragozni de amikor a hazai sportélet ezer sebből vérzik,amikor a sportrepülést úgy magára hagyták, mint eb a "szaharát" amikor az érdekképviseletnek nevezett (MRSZ ?) szervezetet már széthordták,  lerabolták, a repülőgépeinket néha beleegyezésünk nélkül elsinkofálták, tehát ittmaradtunk lyukas gatyában, hadd sújtsanak minket az átkok, úgy kell nekünk !

Hiába van ogy. képviselő - nem is egy! - akiknek kötelességük lenne feszegetni a kakis láda tetejét, nem teszik!!

 

1./ repülőbenzin jelenlegi ára ! (A viszonteladók már 400 Ft. feletti összegért árulják!) Kész röhely és gyalázat!

Megérne ez a téma egy misét ! Mikor lesz gyónás? Amikor valakik meggyónják nekünk ezt a ránkhelyezett bűnt? (ezzel nem a hatóságot bántanám, mert erről Ők nem tehetnek!)

 

2./ Ami engem izgatna és a hatósági illetékesektől várnám a magyarázatot.

(Tudom hogy ezt csak a B. Laci fogja megmagyarázni, védve a volt mundér becsületét)

Tehát a hatósági eljárási illetékekről lenne szó !

 

Az illetékekről szóló törvény figyelembevételével született meg ez a m. rendelet!

 

Azzal is tisztában vagyok, hogy születtek közben olyan miniszteri rendeletek, amelyben még csak véletlenül se lehessen a  repülő sportegyesületeknek ez alól kibújni, de hát az illetékekről szóló törvényt az Országgyűlés hozta. Ezt pedig nem überelheti egy miniszteri rendelet.

A törvény pedig kimondja, hogy illeték mentességet - kedvezményt- élveznek a közhasznú szervezetek.

Namármost!

 Legtöbb repülő sportegyesület megszerezte a köszhasznú minősitést, tehát álláspontom szerint számukra jár a kedvezmény (mentesség!)

Ennek ellenére folyamatosan fizetünk, mint az a mesebeli hülye katonatiszt!

 

Kimásoltam a törvény erre vonatkozó részét !

Most vagy én vagyok "nagyonhülye" vagy igazam van !

Mivel a sportrepülés is a polgári repülés kategóriájába sorolható, kiváncsi lennék a

hozzáértők véleményére.

Most ne akarja senki sem azzal kivédeni, hogy a milliomos élvezkedők és a sportrepülők nem választhatók el egymástól, igy egy kalap alatt kell a dolgot kezelni.

Nem, nem és nem!

Technikai kérdés, semmi más!

A hazai sportrepülés, az utánpótlás nevelés a lehető legméllyebbre süllyedt!

Meddig tart még ez a süllyedés?

Nem elég,hogy súlyt minket a "turáni átok" még ez is ránkszakadt!

Mikor lesz vége a süllyedésnek. (Pedig állitólag lendületben van az ország!)

Csak egy példa ! Kicsiny országunk a sportejtőernyőzés tekintetében a világ élvonalába tartozott.

Lepődjetek meg ! Magyarországon kb. 200 (KETTŐSZÁZ!) aktiv ejtőernyős van, akik igazából sportolnak.

Pedig állitólag 10 millás az ország! Szégyenletes arány!

Most pörgök -  de leállok -  úgy döntöttem, hogy inkább végelgyengülésben múljak ki, mint agyvérzésben.

Adom a nevemet is: Both Lajos.

Ime a kivonat:

 

1997. évi CLVI. törvény a közhasznú szervezetekről

 

 

A közhasznú szervezeteket, a közhasznú szervezetek támogatóit
és a közhasznú szervezetek szolgáltatásai igénybevevőit megillető kedvezmények

6. § (1) A társasági adóról és az osztalékadóról szóló 1996. évi LXXXI. törvény, a személyi jövedelemadóról szóló 1995. évi CXVII. törvény, az illetékekről szóló 1990. évi XCIII. törvény, a helyi adókról szóló 1990. évi C. törvény, a vámjogról, a vámeljárásról, valamint a vámigazgatásról szóló 1995. évi C. törvény, továbbá az irányadó más jogszabályok szerinti mértékben és feltételek szerint a) a közhasznú szervezetet 1. a létesítő okiratában meghatározott cél szerinti tevékenysége után társasági adómentesség,

2. vállalkozási tevékenysége után társasági adókötelezettséget érintő kedvezmény,

3. helyi adókötelezettséget érintő kedvezmény,

4. illetékkedvezmény,

5. vámkedvezmény,

6. egyéb - jogszabályban meghatározott - kedvezmény,

b) a közhasznú szervezet által - cél szerinti juttatásként - nyújtott szolgáltatás igénybevevőjét a kapott szolgáltatás után személyi jövedelemadó mentesség, c) a közhasznú szervezet támogatóját a közhasznú szervezet - létesítő okiratban rögzített céljaira - adott támogatás (a továbbiakban: adomány) után társasági adókötelezettséget érintő kedvezmény, illetve személyi jövedelemadó kötelezettséget érintő kedvezmény, d) tartós adományozás esetén a c) pont szerinti támogatót a támogatás második évétől külön kedvezmény illeti meg.

(2) A közhasznú szervezet a cél szerinti tevékenysége körében jogosult polgári szolgálatot teljesítő személy foglalkoztatására. (3) Az a közhasznú szervezet, amelynek az adózás rendjéről szóló törvény szerinti köztartozása áll fenn a kedvezmények igénybevételére nem jogosult.

 

 

Előzmény: széles tamás (1646)