sierra Creative Commons License 2005.11.22 0 0 107
"3. Nálam Kossuth Lajos. Ha egyszer tudta, hogy a Szent Szövetség fel fog lépni minden republikánus jellegű függetlenségi törekvés ellen, akkor nem lett volna szabad kikiáltania a köztársaságot (azonban a felesége nagyon szeretett volna közt. elnökné lenni).

 

A szent Szövetség végig fellépett mindenhol, de ez momentán kb. 20 alkalommal másokat sem zavart (lásd a 1815-48 közti időszak eu-i történetét), miért Kossuth lett volna kivétel?!"

 

-- Mondjuk mert nem akart úgy járni, mint azok a mások (a szerencsés görögöket leszámítva).

De amúgy a Szent Szövetség akkor is fellépett volna, ha nem detronizál, ami inkább Zoroastro-nak szól.

 

"Görgeyt már a saját korában árulónak tartotta az ország fele."

 

-- És kit nem?

 

5. Egyetértek

Kárár nem zsidó: egyetértek

Rákosi bűne: egyetértek, kiegészítve, hogy és mindezt a ázsiában honos, despotikus terrorra támaszkodva akarta elérni.

 

"Ezzel szemben a birkatenyésztő Anglia 2 millió lakosa kitermelt az angol királynak RENDSZERESEN kb. 4-6 millió aranyforintnak megfelelő összeget!"

 

-- Mikor volt Angliának kétmillió lakosa? Mert Mátyás idején tudtommal pont annyian voltak, mint a magyarok.

 

IV. Béla + kunok: egyetértek.

 

(csak azért irogatom le, amiben egyetértek, hogy ne tartsd kötözködésnek a véleményeltéréseket)

Előzmény: ftonyo (72)