Spinderella Creative Commons License 2005.11.16 0 0 291

Kedves Virág!

 

Szívesen válaszolok a kérdéseidre, de szerintem kicsit összekeverted a szezont a fazonnal.:-)) Ugyanis én nem vagyok vak, sem csökkentlátó, szimpla, mondhatni mindennapos rövidlátásom van, amit szemüveggel elég jól korrigálni lehet.

Az erősebb dioptriát az orvosok nem javasolják, ha nagyon ragaszkodnék hozzá, biztos lehetne, de a jelenlegi szemüvegem annyira nem akadályoz a mindennapokban, hogy föltétlenül nagyobb dioptriájú lencséket akarjak. Max. annyit nem látok, hogy hányas busz jön, vagy messziről a kis tárgyakat nem látom meg, de egyébként minden oké. A hozzáromlik a szemem azt jelenti, hogy minél erősebb dioptriájú lencséket használok, annál inkább romlik a szemem. Én elégedett vagyok azzal, ami évek óta van, mert tényleg annyira csak apróságokban jelent úgymond problémát, hogy észre sem veszem. 7 éves korom óta hordok ókulát, és egyből mínusz 1,5-tel kezdtem. Nem romlik rohamosan, szerintem az utóbbi években ha romlott is, nagyon keveset. Azt is mondták az orvosok, hogy mire a hamut is mamunak mondom, addigra javulni is fog több dioptriát a szemem.

Előzmény: virag1 (290)