otako1 Creative Commons License 2005.11.15 0 0 765
Kedves Helem!

Szerintem meg is oldható a dolog és nem is akkora pukkanat mint ahgy itt többen gondolják.
Könnyen lehet olyan anyagot kapni ami kibírja a 15000 ford/percet. A barkács áruházak többnyire 100-120 forint körül árulják és vágókorongak (flex) hívják. 120 mm átmérőjűt szoktam venni mert kicsi gépem van de akár nagyobbat is vehetsz. Általában a jobbminőségűekre szoktak 20000 max. fordulatot írni míg az átlagosakra 18000-et és a 100 forintosra 15000-et. Nekem még egy sem repült szét. :-) Centírozva nem is nagyon vannak mert némelyik ráz mint az őrült. Dobot is könnyen lehet csinálni belőlük mert szépen egy tengelyre egymás mellé lehet őket szorítani. Így viszont némi türelemmel és műszaki vénával addig lehet forgatni a tárcsákat egymáshoz képest amíg szép síma járásúvá lehet tenni a dobot. A felülete elég érdes így jól bele fog "kapaszkodni" a gázba. A korongok anyga elég rossz hővezető így a hőkiegyenlítődés a dob felől nem fog fenyegetni. 15000 fordulaton ennek 120mm átmérőjű dobnak a kerületi sebessége 94,25 m/s lesz és ha jobb minőségű korongokat szerzel akkor fel is mehetsz 20000 fordulatra. Ott a kerületi sebesség 126 m/s lesz.
Szerintem ez így simán megoldható ha "nem a vizen járunk" hanem a földön és nem csesztetjük a másikat mintegy 50 hozzászóláson keresztül. :-)

üdv:

otako
Előzmény: Helem (763)