1x1 Creative Commons License 2005.11.11 0 0 103

 

"Tipikus antihumanista szemlélet.Nem számit más csak az én jólétem"

 

Te írtad a példát, hogy őket úgyis el kéne tartani, én arra írtam azzal a célzattal, hogy nem kéne a nagyságrendeket figyelmen kívül hagyni.

 

"Amikor müködött más volt a kultúra és a követelmény."

 

Ezek szerint a kultúra változhat. Akkor miért is tartjuk kőbevésettnek, hogy az ilyen szintő, gyakorlatilag feltétel nélküli társadalmi szolidaritás örök? Sajna kis világunk és társadalmunk dinamikus.

 

 

"A mai hajtós tempoban igen nagy leterheltséget jelentene a fiatalok számára,ami

az otthoni konfliktusok melegágya lenne."

 

A teher mellett sok könnyebbség is. Az biztos, hogy csiszolódni kell, de a társadalmi változások simán kikényszeríthetik.

 

Após/anyós utálat nem magyar jelenség,de nem törvényszer

 

"Miböl gondolod,hogy nem tesz valamit?A kiindulási pont,hogy a nyugdijig

dolgozott,vagy adófizetö vállalkozó volt,és az idö elérkezett arra,hogy arányosan kivegye azt amit befizetett."

 

Talán ebben a topikban nem kristályosodott ki, de véleményem szerint pont azokkal van a gond, akik kevesebbet tettek be a rendszerbe, mint amit kivesznek a politika jóvoltából. Az én álláspontom szerint mindenki annyit kapjon, amennyiért megdolgozott (természetesen az eleve munkaképtelenek kivételével), és a politika ne gyakoroljon kegyet senkivel, illetve ne vonja el a jussát mások számára (nyugdíj esetén).

Előzmény: machinator (95)