1x1 Creative Commons License 2005.11.11 0 0 78

 

"

tudod, én valahogy nem tudom kikapcsolni az emóciót akkor sem, ha léepukkant csövest látok, "

 

Én sem. De az adottság, hogy egynek még tudok adni, ötvennek már nem. Sajnálom pl. az afrikai gyerekeket, időnként hajéandó is vagyok őket támogatni, de azért nem venném fel őket a fizetési listámra csupán szolidaritásból.

 

"és azt sem tartom pozitívnak, ha valaki elegendőnek tartja - persze más számára - a harmincezer nyögdíjat. "

 

Magamnak is, ha annyiért dolgoztam meg. A nyugdíjrendszer nem érzelmi, hanem gazdasági kérdés. Érzelemből lehet osztogatni a pénzt, de sajna csak addig, amig valami hülye gazdaság azt kitermeli. Utána lehetsz te Teréza anya, akkor sem tudsz osztani semmit.

 

"a minimálbért pedig fel se hozd: mindannyian tudjuk, hogy a minimálbér csak fikció: a fizu nagyobb része megy adózatlanul a zsebbe."

 

Akkor meg miért fizessünk nagyobb nyugdíjat olyanoknak, akik a közterhek elcsalásával jobban éltek aktív korukban? Tettek volna félre öregkorukra a többletpénzből. Nehogymár szerencsétlen alkalmazottak nyugdíjbefizetéseinek rovására játsszunk egyenlősdit...

Előzmény: vizinikk (74)