iszugyi Creative Commons License 2005.11.11 0 0 712
"A termodinamika második főtételét tudtommal nem kísérletekre alapozzák, hanem a statisztikus fizikából matematikai úton következik, így csak akkor cáfolható, ha a levezetés hibás volt. " ---- Nekem nem ez a problémám a termodinamikával, hanem az hogy ennek a megfogalmazása és a kisérleti ellenörzése csakis a 'látható anyag' statisztikáján alapul, csak ezt veszi figyelemben. A topik címe miatt kellene arra is gondolni, hogy a tényleges vákuum különbözik a fizikai vákuumtól (ez az a helyzet ahol a 'látható anyag' hiányzik). Most nem a kvantumelméletek kilcsépelt elképzelésére gondolok, hanem arra, hogy a fizikai vákuum a neutrínókból álló 'sötés anyagot' tartalmazza. Ez a világmindenség kb 95%-át adja ki, tehát számolni kell vele. (itt nem akarom felosztani a 95%-ot 'sötét energiára' és 'sötét anyagra'.) Az én eleméletem szerint két féle neutrínó van. Az egyik fajta az elektronból (e) és a pozitronból (p) álló (e,p)-elektronneutrínó, a másik fajta a protonból (P) és az eltonnak (E) nevezett antiprotonból álló (P,E)-protonneutrínó. Ezeknek a hatása teljesen hiányzik a termodinamikából, ezt oda fel kell venni. A termodinamikát ki kell terjeszteni a 'sötét anyag'-ra is. Nem kell nagy fantázia ahhoz, hogy a 'nullponti energiát' a 'sötét anyag' hatásával, a neutrínókkal magyarázni lehet.
Előzmény: SPafi (697)