adamvarga Creative Commons License 2005.11.09 0 0 187

csak egy pelda

 

mi Edinburghban a belvarostol 15 percre Portobellon berlunk lakast.

A Berleti dij - 550/honap

 - 3 szoba - furdoszoba - gazfutes - villanyrezso - hatsokert mert foldszintes.

   - a lakas eleg mocskos volt de kipofoztuk - egyebkent jo allapotu - amit   mindenkeppen nezz meg a lakasban a nyilaszarok allapota (rendesen szigetelt-e az ablak) - a kozmuvezesul csapnivalo errefele - de bele lehet jonni - osszesegeben a lakas elfogadhato - van mikor mosogep (egy honap alatt tonkretettuk - de ezek mi vagyunk) - huto - kaptunk egy tv-t amin a licence miatt csak 5 ado van de van terminator3 es az a lenyeg :D - a telefon is be van vezetve - de lemondtam mert netre gyujtok meg skyperahajtok.

  - a berleti dij nem tartalmazza a szamlakat es a council taxet - se a telefont semmi mast (szerintem draga!) de ez egy "atlagos ar" egy ekkora lakasert allitolag ezen a kornyeken (a tenger 1 percre van - gyonyoru stran meg lane - a buszmegallo 1 percre - konyvtar 2 re...)

a szamlaink most jottek meg - mi 4 en vagyunk a lakasban - a gazszmla 26 font lett egy honapra (bocs, de nem tudom megmondani, hogy hany kobmeter mert nincs itt a szamla) - a villany olyan 22-25 kozott van. a Council taxunket most iratjuk at, de az elozo lako 150 es 110 kozott fizetett havonta - ez tartalmazza itt a kommunlis adot - a szemetszallitast - a vizet - es az esoviz elvezetest - benne van meg egy csomo dolog - a varosi ado egy huzos pontja a dolognak.

 

Oszessegeben mi sokat fizetunk - mert 550+50 a szamlakra meg 100 valamennyi a Council taxre - es meg se SkyTv se net...

Private landlordunk van - ami azert jo mert ... semmiert. Ha nem ugynoksegen keresztul szerzed a lakaast akkor a bank egy csomot szopat majd - mert Authorizalni kell, hogy te tenyleg ott laksz-e hiaba van lakasszerzodesed - tehat felhivjak majd a Landlordod (egy vonalas szamon akarjak felhivni ami az o uj lakasaba van bejelentve - ez tok lehetetlen mert te delelott 11 kor intezed a bankszamlad o meg akkor dolgozik....) - ha mara van munkad - a munkaltatod is igazolhatja, hogy te ott laksz - ir egy levelet a banknak, hogy nyissanak neked szamlat mert nem tudjak utalni a fizudat - az a lenyeg, hogy a levelen szerepeljen a neved, a cimed (esetleg az utlevelszamod) NYOMTATVA - kezzel irott dolgot nem fogadnak el valami fasizmusbol... a NI numberre szolo interju meghivot nem fogadjak el! semmit ne fogadnak el aminek az eredetet egy telefonhivassal (csak vonalas szamra) nem tudnak azonositani... es ez csak a bank... szoval ha van penzed  ugynoksegen keresztul lakastberelni - tedd azt - mert az elejen sokkal dragabban jossz ki - de vegulis egy csomo minden konnyebben megy.

 

remelem tudtam segiteni

 

http://drgonzostory.freeblog.hu/

 

adamvarga@gmail.com 

Előzmény: panaszkönyv (186)