optikus Creative Commons License 2005.11.01 0 0 130

Na megtaperoltam az F1New-et (vegul nem kertem el annyi vacak van mar itthon, hogy eleg azzal jaccani;)

 

Szoval 3 fele van beloluk. F1, F1n es F1New. Na ezek kozul az elso ketto az ugyanaz az F1New meg egy teljesen megujtitott megreformalt tipus. Irja is a Canon compendium, hogy nagyon szerencsetlen a nevvalasztas mert konnyu ossze keverni... Szoval lenyeg hogy F1New et kell venni, az az igazi mindenttudo. Az F1 es F1New tartozekok nem csereszabatosak, ezert figyelni kell. Annyi segitseg azert van, hogy minden F1New tartozek neveben szerepel az FN rovidites. A hasznalhato obikra nincs ilyen megkotes a regieket is fel lehet tenni az uj vazra.

Ahogy elneztem az ebay-t ott is eleg sok fele neven/jelolessel futnak a vázak. De keprol fel lehet ismerni a kulonbseget. Az F1New-nek jobb oldalt elol nincs idozito felhuzoja, hanem helyette kidudorodik az elemtarto, aztan a folso reszen szembol nezve, a felhuzokar alatt van egy lepcso ami a regieknel nincs.

Kiprobaltam elem nelkul, mukodik de ilyenkor nincs automatika es a hosszu zaridok sem mennek (az exponalo gomb is felkemenyedik mert ugy atvaltozik teljesen mechanikussa). egyebkent semmit nem lehet csak ugy eltekereszni, mindennek van lock gombja.

 

Ezeken a kepeken lathato az elteres: