A nyolcadik törpe Creative Commons License 2005.10.29 0 0 146

Hello Nagyi!

Koszi a kerdest, ime nehany valasz:

 

Teliszalami. A multkori rudat megkezdtem, megettunk belolo kb egy negyedet, atobbi a hutoben kb egy het utan MEGROHADT. Valoszinuleg az volt a baj hogy benne hagytuk a muanyag hejjaba, de a csomagolasi vedogazt mar kiengedtuk. Szoval ez van.

Ez azota megegyszer megismetlodott, es igy arra az elhatarozasra jottem, hogy nem is szeretem a teliszalamit.

Azota kiderult, hogy az erosen paras idojaras is ludas volt a dologban. Alkalmankent a huto belul vizes a paratol, bar nagy dog de megsem birja lepessel a sok ajtonyitogatast a kulonosen paras napokon.

 

Pirospaprika. A Magyarhonbol hozott pirospaprika 70%-a roman/ukran/mexikoi hamisitvany volt. Ilyet itt is lehet kapni. Felismerhetosege: a porkoltben a paprika nem oldodik fel, hanem sok kis piros pottykent lathato. Innen fogod tudni, hogy a magyar zarjegyet bunbanda (kormany) ragacsolta fel.

 

Penz. Otthon sem volt kevesebb, itt sincs tobb.

 

Magyar filmek: Elkezdtem a regi filmek gyujteset. 1000 forint per DVD. Az elso a Hyppolit a lakaj volt.

 

Nezd meg a Kolcsonkert kastely nevu filmet es lasd a Kelenfoldi palyaudvari jelenetet es fogod latni a VILLAMOSITOTT VASUTAT egy 1939 elotti magyar filmen. Angliaban most sincs sok vellanyvonat.

 

Emberseg. Mar otthon is fogytan van a tomegekbol. Itt meg sohasem volt elterjedve.

 

Gozmozdony, gozhajo, ipari emlekmuvek, narrow boats, etc: Van itt boven!!!

 

Udv.

8T.

 

 

Előzmény: panaszkönyv (145)