habár Creative Commons License 2005.10.29 0 0 12532
Sejtem, hogy az eszmefuttatásaimban vannak hibák és tévedések.
Ezeket ahogyan észreveszem, utóbb szóvá is teszem.

Így például hogy egy olyan, nem pont gömb alakú bolygónál, amilyen a Szaturnusz is, hiszen 10 % a lapultsága, az USP-t nem úgy kell számolni, mintha gömb alakú lenne.
Egy másik programom alapján tudom, hogy a lapos formájú testeken kívűl, azonos távolságra a gravitáció irányfüggő- a hosszabb él irányába nagyobb, és hogy ez a különbség csak távol egyenlítődik ki. Mintha az egy nagyobb tömegű égitest lenne abba az irányba (valójában relatív így is van). És emiatt az USP-is távolabb adódik a gömb alakzatúhoz képest. Így a Szaturnusz USP-je is, az A gyűrű belső éléhez sokkal közelebb, valójában a középponttól ~120000 km-re lehet. Emiatt a dolog a korábbi becslésemnél sokkal később, 100000 éven belül, már a "modern korban" történhetett.
A széttöredezett bolygók száma is lehetett több, vagy kevesebb, mint ahogyan irtam-a négy bolygó- törés csak felvetés részemről, nem bizonyított.
Hiszen sokkal jobban kéne ismerjem a gyűrűk anyagát, szerkezetét...
Csak beakartam mutatni, hogy olyan is lejátszódhatott, ha az USP vándorlása a döntő, és nem a ROCHE pályára találás.
Ami nyilvánvaló, hiszen sok hold kering épségben a ROCHE alatt, milliárd évek óta.

Az USP-vel való egyszeri találkozást viszont legtöbben megsinylik.
Előzmény: habár (12531)