determinators Creative Commons License 2005.10.23 0 0 596

Pont ez jellemzi a jó mérési módszert, hogy nem minden szir-szart mérünk vakon, aztán próbálunk úgy játszani velük, hogy az jöjjön ki, amit szeretnénk, hanem 1-2 dolgot mérünk, a többit meg beállítjuk,

 

Ezzel az alapelvvel 100 %-ig egyetértek.

 

Köszi, ezzel nyilvánvalóvá tetted, hogy az értő olvasás nem az erősséged. Nem ennyibe veszi, hanem konstanssá teszi!

Kedves tőled ahogy tolmácsként belépsz ebbe a vitába.

Én ugyan nem építgetek motorokat/generátorokat és nem is tesztelgetem őket, de azt pontosan tudom, hogy azoknál (és itt nem a kommersz,szimetrikus felépítésű gyári készülékekről beszélek) éppen nem a nyomaték az amit konstansra szoktak beállítani, hanem az egy igen fontos kimenő mérendő paraméter. De ha netán konstansra veszik is (lásd mérleg motor, vagy prony- fék) akkor is kell tudni mérni, mert ez egy kritikus jellemző amin keresztül a lenz törvénye kvantitatív érvényessége igazolható vagy ahogy egelyék állítják bizonyos esetekben cáfolható. JFery műhelyében sem voltam, de amikor teacsőrrel erről a bizonyos nyomatékról beszélgettek (mert igenis volt egy ilyen beszélgetés ) akkor úgy tünt, hogy ő nem mért semmit. De szívesen újra meghallgatnám őt magát feltéve, hogy nem a nyelvemmel, seggekkel, meg kakákkal keveri a mondandóját.

Előzmény: SPafi (590)