pego123 Creative Commons License 2005.10.20 0 0 261

Sziasztok!

 

Mint már azt többször írtam, mi majd csak jövőre fogunk költözni, ezért nagy érdeklődéssel veszem a tapasztalatokat.

 

Úgy gondolom, hogy a lakások átvételével kapcsolatban meg kell szólaljak, annak ellenére, hogy egyelőre csak "észt osztani" tudok, ami persze a szó negatív értelmében távol áll tőlem. Azonban úgy gondolom, hogy persze, hibák mindenhol előfordulhatnak, ezt elfogadni nem természetes.

Azt is megértem, hogy mindannyian, főleg, akik hitelből vásárolnak, kiszolgáltatott helyzetben vagyunk. Amint kifizettük (+ a bank) a lakást, szeretnénk költözni, ki ezért, ki azért. A hibákat ekkor kisebbnek látjuk, és elhatalmasodik rajtunk az "ilyen máshol is van, ez még nem is olyan rossz, tudtuk, hogy nem lesz tökéletes" gondolkodás. Ez hiba! Hiszen a (jó esetben csak) pár apró hiba súlyos tízezreket és felesleges időtöltést jelent.

Meggyőződésem, hogy nem lehet elfogadni a felemás teljesítést, ugyanakkor megértem, hogy a több hónapos nyűglődés után emiatt "a pár apróság" miatt nem akarja senki sem keseríteni az életét.

Viszont az értékesítővel kötött szerződés nem tartalmaz semmilyen utalást arra vonatkozóan, hogy az általunk kifizetett összegért hány százalékban kell törött, karcos, omladozó, félig kész dolgokat átvennünk. Vagy akkor mi is fizethetünk teljes értéken fél darab 5000-sel? Nyilván nem. Az átadás-átvétel szerepe pontosan az, hogy a megrendelt munkát a megfelelő minőségben vegye át az ember, és ha valami nem olyan, ahogy az a megállapodás szerint van, akkor ezt rögzítsék és kijavítsák.

Az ehhez való ragaszkodás mindannyiunk érdeke!!!

(bocs, ha hosszú voltam)

Előzmény: LovelyCat (260)