nord Creative Commons License 2005.10.20 0 0 284

Kedves Bígörl,

elég érdekes a kérdés:))

Egy kicsit tán kéne pontosítani, mert ez olyan, mintha a lányomnak szeretnék nadrágot venni a távollétében, és csak annyi infót közölnék az eladóval, hogy a gyermek még óvodáskorú;)

 

Egyébként úgy rémlik, mintha Neked Pana FZ30-ad lenne. Jól sejtem?

Néhány kérdés a válasz előtt azért felmerül:

- mit szeretnél még a hátizsákba tenni (előtétlencse, külső vaku, szűrők, esetleg igazolványok, szendvics, stb, stb);

- milyen elvárásaid vannak a hátizsákkal kapcsolatban (pl. legyen-e vízálló).

 

Én azért azt javasolnám, hogy a hátizsákra szánt összeget érdemes lenne feljebb emelni, mert ennyi pénzért sajnos nem kapsz minőséget. És egy 150-200ezres fotóapparátot érdemes már olyan táskában hordani, amit olyanok terveztek, akik ebben profik, de legalábbis láttak már fényképezőgépet. Ez nem poénnak szántam. Az olcsó táskákat elnézegetve sokszor eszembe jut, hogy ezeket ki is próbálták vajon sorozatgyártás előtt? Mert sajnos nagyon sok tasaknál nem úgy tűnik...

Pl. én is olcsó táskákkal kezdtem. Amíg ilyenek voltak, addig el se hittem volna, hogy létezik egyáltalán olyan, ami kényelmesen is hordható - pedig van:)

 

Az FZ30 is elég komoly műszer ahhoz, hogy szerintem olyan hátizsákba tegyük, ami tényleg megóvja.

 

Amit javasolnék:

www.tamrac.com (mo-i forgalmazó: www.optiform.hu)

www.lowepro.com (mo-i forgalmazó: www.artworkphoto.hu)

 

Még két fontos dolog:

1. ha megvan néhány kiválasztott táska, akkor érdemes a felszerelésel együtt elmenni a boltba és belepróbálni a motyót. Ez sokszor azonnal eldönti a kérdést.

2. Táskát soha ne vegyél látatlanban!

 

Üdv.

Előzmény: Bígörl (283)