TakiPeti Creative Commons License 2005.10.19 0 0 74
Emberek....

Pár napja hozzászólás nélkül olvasgatom a topicot, és úgygondolom minden hozzászólában van igazság. Véleményem szerint egy kezdő nem tud (legalábbis annyit hogy meg is éljen belőle tuti nem) kérni a melójáért pénzt. Ez szerintem rendben is van, mert lássuk be. A rutinosabb fotósok/fotóriporterek tudják, habár kell egy bizonyos tehetség a szakmához, mindazonáltal tanulható is. Az ember rengeteget tud fejlődni az évek során. Egy tapasztalatlan emberke nem is állná meg a helyét, vagy legalábbis színvonalában, minőségében nem feltétlenül hozná a megfizethető kategóriát. Ez egy olyan szakma ahol (persze vannak kivételek), úgy lehet érvényesülni ha hosszú idő alatt kapcsolatokat építesz ki, és azokat ápolod is, ha kitartó vagy, ha hajlandó vagy az elején akár ingyen is dolgozni stb.

Én nem mondom azt hogy ez így jó, de én ezt látom. Magyarországon ma ez így müködik.

Sajnos, vagy szerencsére (ezt mindeki maga döntse el) ez egy divatos szakma, és nagyon nagy a konkurencia, nagyon sok a pályakezdő, és a pályaelhagyó(!!!). Sokan amikor elkezdik, vonzónak tűnik a "kötetlen munkaidő", a média világa. Igen csak hogy az éremnek, és ennek is két oldala van. Arról már nem is beszélnék, hogy hagyján az ha kapsz is valami pénzt, de mire az annyi lesz hogy meg is élsz belőle (lakás, gyerek stb.) az sok évbe is beletelhet. Ha ez nem így van szerencsés embrke vagy, de ez a ritkább.

Én ennyit szeretem volna hozzáfűzni a témához. jónak tartom hogy beszélünk(tek) róla.

Taki