Évi5 Creative Commons License 2005.10.18 0 0 356

Szia Tozatu!

 

A tavasszal vettem konténeresként Rappaiéktól egy kiállításon. Az eladó nem tudta megmondani, hogy hány éves, csak azt, hogy több. (Ha ezt nem mondja, hülyén halok meg.) Nyár elején elültettem, így ez lesz az első tele, melyet kinn tölt.

Már amikor vettem, akkor látszott, hogy több virága is lesz, tehát termő korban van.

 

Tegnap este leszüreteltem a gyümölcsöket. Előkerestem egy kisokos könyvet, abban azt írták, hogy akkor érdemes levenni, mikor már kezdenek sárgulni, de még kemények. Ha nem éri őket erős lehülés, akkor szobahőmérsékleten, száraz helyiségben utóérnek.

Így este hatkor, sötétben szüreteltem. A gyümölcsöt nem is olyan egyszerű levenni. Gondoltam, hogy olyan, mint az alma vagy a barack; megfogja az ember, és egyszerűen leveszi, esetleg egyet csavar rajta.  A fenét! Ez kapaszkodik. Metszőollóval sikerült eltávolítanom őket a fáról.

 

 

A három darab datolyaszilva összesen 75 dkg-ot nyom. A legnagyobb 27 dekás. Átlagban negyed kilósak!

A tetejük még zöld, főleg az aljuk sárga. Remélem, szépen megérnek. Tapintásra kemények, de már nem az a betonkemény.

Előzmény: Tozatu (355)