tourmalet Creative Commons License 2005.10.13 0 0 134
Az utolsó bekezdéseddel egyetértek azzal a kiegészítéssel, hogy a Bokros-féle gazdaságpolitika realitása ellenére abszolút nélkülözte a szociális érzékenységet. A legtöbbet a kis és középrétegek szenvedtek tőle. Remélem ha még lesznek gazdaságstabilizáló intézkedések (ami sajnos egyre-inkább elkerülhetetlen köszönhetően a 2000-ben indult folyamatoknak) igazságosabban oszlik el a terhelés a társadalmon. Nekem minkét utóbbi ciklusban megvoltak a nehézségeim, igazából csak megszorítások jöttek, de sok munkával eddig még tudtam kompenzálni. Viszont úgy érzem, hogy egy kormányzat megítélésénél nem csak a személyes boldogulást kell mérlegre tenni, hanem a társadalom általános állapotát is meg kell vizsgálni. Hiszen még a legjólétibb rendszerekben is tönkremehet az ember vállalkozása, de attól még jó lehet a kormány teljesítménye. Ugyan nem ismerem milyen termékekekt hozol be (gondolom nem high-tech cuccok, talán textiliák?). Ezért elképzelhetőnek tartom, hogy a forgalomnövekedésed inkább az emberek szűkülő lehetőségeit mutatja, hiszen csak az olcsóbb termékekre van pénzük. A vásárlóerőnövekedés így akár megtévesztő is lehet. A többi bekezdésben nem értünk egyet, szerintem a Te feltételezéseid Gyurcsány hirtelen és hihetetlen meggyőző erejéről elég gyenge lábakon állnak. Természetesen én is feltételezem, de volt rá elég pénze, hogy meggyőzze a választmányt. Ilyen értelemben valóban ellenállhatatlan volt.