Stylist Creative Commons License 2005.10.04 0 0 6864

Fefe952 wrote:

"Mennyi kell a csapatoknak? Gyakorlatilag semmi, mert béke és háborús létszáma egyforma. Lásd NBS. Vagyis minimális létszámot soroznak, illetve hívnak be. Mert nem kell több."

O.K, én értem, hogy mit írsz, csak az is érdekelt volna, hogy végszükség esetén itthon is biztosítani lehetne-e azt a teljes populációhoz képest 10%-os hadrafogható állományt, amit Finnországban. És ebből a szempontból most ne nézzük azt, hogy ki volt már katona, kit kell még kiképezni, stb. Tehát, ha támadnak a Marslakók, ( szándékosan ezt a példát használom! ) és szükség van _minden_ fegyverfogásra alkalmas állampolgárra a kiképzési szinvonaluktól függetlenül, ( akár a hölgyekre is ) akkor Ti ott a Kieg.-nél hány embert tudnátok fogadni? Mert szerintem tuti, hogy nem lenne egymillió gépkarabély, mindegyikhez lőszerjavadalmazás, egyenruha, bakancs, rohamsisak, stb. Viszont a finnek ereje pont abban van, hogy - ha jól értelmezem - ezt a 400 ezer embert ( a saját 10%-ukat ) el is tudják látni a fenti cucokkal... :-0

Üdv:     

Előzmény: Fefe952 (6854)