fish12 Creative Commons License 2005.09.22 0 0 192

TIME=IDÕ

 

Az utóbbi idôben akarva akaratlan egyre többet olvasunk, hallunk kataszrófákról, terrortámadásokról,  háborús készülôdésekrôl, gyülöletrôl, gyilkosságról járványokról..

 

Mindezek arra intenek, hogy éberebbek és összeszedettebbek legyünk, mert az idô közel van.

 

A keresztények  szükséges, hogy  kiélesítsék a hallásukat, hogy  MEGHALLJÁK a SZENT SZELLEM SZAVÁT, ~és  a látásukat, hogy  LÁSSANAK .., hogy  meg tudják különböztetni a hamisat  az igazitól...(leginkább ima és Íge által)

 

"Akinek van füle a hallásra, hallja"..:

 

Lukács Evangéliuma 21. rész:


  8. ..Meglássátok, hogy el ne hitessenek benneteket:  mert
     sokan jônek el az én nevemben, kik ezt mondják: Én vagyok; és: Az idô elközelgett; ne menjetek azért utánok.
    

  9. És mikor hallotok háborúkról és zendülésekrôl, meg ne félemljetek; mert ezeknek meg kell lenni elôbb, de nem jô mindjárt a vég.

 

 10. Akkor monda nékik: Nemzet nemzet ellen támad, és ország ország ellen;

 

 11. És minden felé nagy földindulások lesznek, és éhségek és döghalálok; és rettegtetések és nagy jelek lesznek az égbôl.

 

 12. De mind ezeknek elôtte kezeiket reátok vetik, és üldöznek titeket, adván a gyülekezetek elé, és  tömlöczökbe és királyok és helytartók elé visznek az én nevemért.

 

 13. De ebbôl néktek lesz tanúbizonyságotok.

 

 14. Tökéljétek el azért a ti szívetekben, hogy nem gondoskodtok elôre, hogy mit feleljetek  védelmetekre:
    

 15. Mert én adok  néktek szájat és bölcseséget, melynek ellene nem szólhatnak, sem ellene nem állhatnak mind azok, a kik magokat ellenetekbe vetik.

 16. Elárulnak pedig titeket szülôk és testvérek is, rokonok  és barátok is; és  megölnek némelyeket ti közületek.

 17. És gyûlöletesek lesztek mindenki elôtt  az én nevemért.

 18. De fejeteknek egy hajszála  sem vész el.

 

 19. A ti béketûréstek által nyeritek meg lelketeket.

 

 20. Mikor pedig látjátok Jeruzsálemet hadseregektôl körülvéve, akkor
     tudjátok meg, hogy elközelgett az ô elpusztulása.

 21. Akkor a kik Júdeában lesznek, fussanak a hegyekre; és a kik annak
     közepette, menjenek ki abból: és a kik a mezôben, ne menjenek be abba.

 

 22. Mert azok a bosszúállásnak napjai, hogy beteljesedjenek mind azok, a
      mik megírattak.

 23. Jaj pedig a terhes és szoptató asszonyoknak azokban a nappokban; mert nagy szükség lesz e földön, és harag e népen.

 

 24. És elhullanak fegyvernek éle által, és fogva vitetnek minden pogányok közé; és Jeruzsálem megtapodtatik a pogányoktól, míglen betelik a  pogányok ideje.

 

  25. És lesznek jelek a napban, holdban és csillagokban; és a földön pogányok szorongása a kétség miatt, mikor a tenger és a hab zúgni fog,

 

  26. Mikor az emberek elhalnak a félelem miatt és azoknak várása miatt, a mik e föld kerekségére következnek: mert az egek erôsségei megrendülnek.

 

  27. És akkor meglátják az embernek Fiát eljôni a felhôben,  hatalommal és nagy dicsôséggel.

  28. Mikor pedig ezek kezdenek meglenni, nézzetek fel és emeljétek fel a ti fejeteket; mert elközelget a  ti váltságtok.
    

  29. Monda pedig nékik egy példázatot: Tekintsétek meg a fügefát  és  minden fákat:


 30. Mikor immár hajtanak, és ezt látjátok, ti magatoktól tudjátok, hogy  már közel van a nyár.

 

 31. Ezenképen ti is, mikor látjátok, hogy ezek meglesznek, tudjátok meg, hogy közel van az Isten országa.

 

 32. Bizony mondom néktek, hogy e nemzetség el nem múlik, mígnem mind ezek meglesznek.

 

 33. Az ég és a föld  elmúlnak, de az + én beszédeim semmiképen el nem múlnak.


  34. De vigyázzatok magatokra, hogy valamikor meg ne nehezedjék a ti szívetek dobzódásának, részegségnek és ez élet gondjainak miatta, és váratlanul reátok ne jôjjön az a + nap:

 35. Mert mintegy tôr, úgy lep meg mindeneket, a kik az egész föld színén lakoznak.


 36. Vigyázzatok  azért minden idôben, kérvén, hogy méltókká tétessetek  arra, hogy elkerüljétek mindezeket, a mik bekövetkeznek, és  megállhassatok az embernek Fia elôtt!

 

és még valami:

 

2. Péter 3:


  3. Tudván elôször azt, hogy az utolsó idôben csúfolkodók támadnak, a kik saját kívánságaik szerint járnak,

  ...   


 10. Az Úr napja pedig úgy jô  majd el, mint éjjeli tolvaj, a mikor az egek ropogva elmúlnak, az elemek pedig megégve felbomlanak, és  a föld és a rajta lévô dolgok is megégnek.

 11. Mivelhogy azért  mindezek felbomlanak, milyeneknek kell lennetek néktek szent életben  és kegyességben,

 12. A kik várjátok és sóvárogjátok az Isten napjának eljövetelét, a melyért az egek tûzbe borulva felbomlanak, és az elemek égve megolvadnak!
  

 13. De új eget és új földet várunk az ô ígérete szerint, a melyekben  igazság lakozik.

 

 

<><  <><  <><  <><

<><  <><  <><  <><

<><  <><  <><  <><

 

:)