ámos Creative Commons License 2005.09.17 0 0 62

Na, a héten kiváltottam a gépet. És mérges vagyok és rendkívül fel vagyok háborodva.

A TB támogatás 167 ezer forintra szól. Mivel az eddigi használati tapasztalat alapján kell a párásító, azt is meg kellett vennem. Ha már gépet kell az éjszakai nyugalomhoz használnom, úgy gondoltam, hogy az automatát veszem meg, amin van kilégzés-könnyítő és a pillanatnyi légzéshez igazodó nyomásérték-állító funkció. Ezért még a TB támogatás mellé 222 ezer ft-ot kellett fizetnem. (elment a család pillanatnyi megtakarítása) Maszkot a géphez nem kaptam, nem is vettem, mert van egy (bár igaz, hogy cserélni kellene, mert már szakadt - de TB támogatás nélkül az is 35 ezer pénz.

A meglepetés itthon ért, mert a neten rákerestem a gépre, és mit találtam: ugyanezt a típust maszkrendszerrel(!) együtt 1014 USD-ért!! - vagyis, kb. 200 000 ft-ért!!!!!! Nem pedig 167 000+222 000+35 000=424 000 Ft - és várni sem kell rá egy évet, ha megfizetem a szállítási költséget minimális szállítási határidővel itt van.

A rohadt életbe: kit támogat akkor az OÉP? Mert a beteget nem, az biztos - a fenti számok ezt fényesen bizonyítják. A tájékoztatójukban megküldött kizárólagos hazai forgalmazót? MIndenesetre furcsa egy helyzet: TB támogatással többe kerül a páciensnek a gép, mint a nélkül a szabad piacon. És egy évben 800 gépre ad a TB támogatást - ki lehet számolni, hogy mekkora extra profit keletkezik (a számoláshoz: alapgépet láttam a neten már 300 USD-ért, vagyis 60 000 forintért. Magyarországon ez 167 ezer Ft támogatás + a 45 000 Ft, amit a páciensnek kell fizetni = 212 000 Ft. A különbség tehát 152 000 - 224 000 Ft. Ez x800= 126 600 000 - 179 200 000 Ft tiszta haszon. Ezért már érdemes egy kft-t alapítani. És a rászorulók miatt nekem is érdemes levélben tájékoztatást kérni az OÉP főigazgatójától, és a parlament egészségügyi bizottságától is. Megosztom a választ, ha lesz.