Mijo Creative Commons License 2005.09.13 0 0 110

 

A minap láttam az APEH feketelistáját.

Ekkor gondolkodtam el afelett, miért is van az, hogy ebben az országban nagyon sokat kell lopni ahhoz, hogy ne essék az illetőnek bántódása.

Ja, hogy ezek felett védőpajzsot jelent a kéz kezet mos elv törvényszerűsége, továbbá csak ezek képesek megfizetni a befolyással bíró méregdrága ügyvédeket.

 

Ugyannakor ezekkel szemben akadnak, kik kevesebbet lopnak (igen, tudom, minden relativ), mégsem görbül hajuk szála sem.

Kikről is van szó? Ha olyan valaki lop, aki pártkötődésű (teljesen mindegy, hogy jobbos, vagy balos), annak általában nem szokott következménye lenni, legfeljebb "elmegy nyugdíjba".

Én egyszerűen nem emlékszem olyan esetre Baja vonatkozásában, hogy ebből a kategóriából valakit is megrángattak volna. Sokan tudnak ilyen-olyan lenyúlásokról, de talán a Bácskapocs volt az utolsó olyan sajtóorgánum, mely publikálni merte a felmerülő ügyeket, ma szinte kizárólag az egymás közötti suttogás szintjén cserél gazdát az információ.

Napjainkban szintén buktákról suttog a nép, egyik oldal is sáros, a másik is, de mint mindig, naná, hogy most is szűzlányos szemérmesség lengi körül ezeket.