vakbarát Creative Commons License 2005.09.13 0 0 132
Szia tibi írok egy kicsit a hangszerről.

A g-70-esben nekem az tetszet meg, hogy Az egyéni testre szabás szinte végtelen. A vendéglátónál is három féle képpen használják a mai hangszereket, az egyik felhasználó userekkel dolgozik, a másik pedig játék közben választja ki a stílust, a hangszint stb., a harmadik pedig ezeket kombinálva. Én koncertre csak userekkel készülök, és esetleg az ott mutatkozó egyedi igényeket ott állítom be. Vendéglátó esetén inkább a helyszini kiválasztás híve voltam, de ma már az one touch és az user funkciókat is szivesen alkalmazom. Azért tartom fontosnak a stílusok és a hangszinek manuális kiválasztását időnként, mert az user és egyéb előreprogramozott lehetőségek miatt elfelejtem az elhelyezkedésüket. Az ONE TOUCH szekció gombok is az előlapon vannak. Ezek a gombok lehetővé teszik, hogy kiválasszd a kívánt One Touch memóriát. Minden egyes belső stílus négy memóriával rendelkezik, valamint rendelkezésre áll 120 Link memória. Ezek a user programokhoz hasonlóan viselkednek, mivel ezek kijelölnek különböző hangszíneket és effekt beállításokat a billentyűzet part-okra, valamint létrehoznak néhány egyéb változást. Az user program gombjai is az elő lapon elérhetőek. 8 user program gomb egymás mellett, és ezeket lapozva 144 egyedi beállítást érhetsz el egy behívott program csomagban. A music assistant funkció 700 dal beállításait hívja meg gyárilag, mint o sole mio, és közismert társai. Lehetőség van egyedi music assistant készítésre, és természetesen elmentésére is. A képernyő alatt 9 le-főltólható szabályzó van, amit egy-egy gombal aktiválhatsz, és így pillanatok alatt megváltoztathatsz külön féle funkciókat. Pl: chorus, reverb,panpot, volume, ugye azért kell 9 szabályzó, mert a következő partok vannak: upper1, upper2, upper3, lower1, lower2 Mbass. , em.int, dbeam, effect. Fantaztikus a harmonic bar, ahol mint egy orgonán 8 regiszter használható, ill. a kilencedik a percussion hangerejét állítja. A song gomb megnyomása után a 16 sáv arányát állíthatod, például az SMF-ekben. A part kiválasztásával a fent említett partok hangerejét, a style után a stílus sávjait egyenként álíthatod. A hangszineket 16 a stílusokat 12 bankra osztották az előlapon. Ha itt kiválasztottad a megfelelőt a képernyőn aktiválhatsz ötöt bal és jobb oldalon. A képernyő aljánlapozhatod az oldalakat. Azt már említettem, hogy ezek olyan fix helyen vannak, hogy dimoszalag csíkokkal jelőlve, 100%-osan elérhetők. Egyedi beállításokat, viszont nem szokás folyamatos zenélés közben elmenteni, habár ezek is nagyon nagy pontossággal érinthetők meg. A tap tempó gombbal beütheted a tempót.

Folyt. Köv.