Dreamer Creative Commons License 2005.09.12 0 0 121
Elég gáz, ha a kollégák nem tudtak beállítani egy ilyen piti dolgot... Na jó végülis mindegy, az a lényeg, hogy működik.

Egyébként nekem is D750i-m van.

Tapasztalatok:
- Gyorsabb a menüje mint a K700i-nek
- Fényképezésnél kicsit lassabban ment
- Nagyon jó a fókusz, makró mód
- Sajnos a kameraablak néha kiakad és csak antennafedél cserével javítható
- Kissebb a joy-gombja
- Nagyon tetszik a médialejátszó
- Ötletesek az események menü
- Wapozás közben is lehet 1 letöltést végezni
- Elég csúnya a burkolat (hajkurászok rá K750i burkot...)
- Kicsit bödönöbbül szól a kihangosítás mint a k700i, de még nem rossz
- Megváltoztatták a rendszercsatit, nem lehet töltés közben headsetelni, és fordítva sem :(
- Nekem aktív használat mellett 3 napot megy
- Sajnos a börtok kivételével egy eredeti cucc sem jó a k700ból
- Bluetooth használata közben néhányszor lefagyott
- Sms/mms írása közben néha nem jelenik meg a szerkesztő mező, csak ki és bekapcs után jó
- Egész masszivnak néz ki belülről (ma volt lehetőségem teljesen szétkapni 1-et)
- A beszédhangszórója néha halk, néha túl hangos, bár én ált. headsettel használom, a hangminősége jó!
- Ha minden igaz akkor 256-os kártyától felfelé lassabban kezeli a nagyobb háttértárakat.
- Tetszik a kapcsolatok kezelése (több fajta mező, és igen jól kezelhető Outlookal)
- Gyors és hatékony üzenetküldés (E-mail kliens)
- Sokkal logikusabb softkey elnevezések (régebben a k700-as esetén volt olyan eset amikor az egyik softkey tovább volt a másik pedig folytatás :))))) )
- Tényleg jól működő és gyors játékok (bár ez kevésbé szempont)
- A T-zones gomb, csak hosszú benyomás után aktiválódik (jó pont)
- Ha kinyílik a kameraablak, kiold a billentyűzár (-)
- Támogatja a http oldalakat is, pl simán megnyílik az index oldala is.
- Kicsit érzéketlenebb, nem szabad tapizni az antennát mert akkor szaggathat a hangja

Azelőtt Nokia fun voltam (utolsó Nokia telóm az 6310i volt). Azóta a Nokia sajnos szolgáltatásban sokkal puritánabb telókat dob piacra drágábban. Egészen a T630-ig igencsak köpködtem a SE-t. Elég lassúcska volt a menü, kevés volt a memória, gagyi a kijelző és a kamera. Mióta SE-t használok (K700-al kezdtem) pozitívan csalódtam a SE-ban. Megszoktam a menüjét néha sokkal logikusabb mint a Nokia (kezd annak is elb*szódni a menürendszere...).

Tudom, hogy az első SW verziók igen bugosak, de nekem még most így is nagyon tetszik. Aki ebben gondolkodik NEM fogja megbánni.

Nos, hirtelen ennyit, ha kérdés van, és tudok válaszolni, nem tartom magamban.

Dreamer