Kobzar Creative Commons License 2005.09.07 0 0 482
"Ennek ellenére tegyünk úgy, mintha 20-szal idősebb lennék."

Na, ha ezt tudtad idézni, akkor nem értem, mi a problémád, hiszen épp az elvemnek megfelelően válaszoltam : bár nem voltam olyan helyzetben, hogy akár disszidálhattam volna, de igenis tudom mérlegelni a kor döntéseit, a kor embere által hozott döntéseket.

"Eretlensegedet es tudatlansagodat bizonyitja az is, hogy egy hozzaszolasodban en bloc Kadar Magyarorszagarol es diktaturarol beszelsz, mintha 1956-tol egeszen a rendszervaltasig, 1990-ig tartott volna valamifele diktatura."

Ha te nem így tudod, akkor felesleges vitatkoznunk.
Kádár és csapata en bloc 56-90-ig kőkeményen meghatározta a magyar politikát. Ezt nem szokták máshogy hívni, mint Kádár-korszaknak (és nem "valamiféle diktatúrának").
Vagy esetleg elkerülte a figyelmemet valami demokratikus választás 56-90-ig, ami cáfolná a diktatúra jelleget ?
Világosíts fel !

"Aki egy kalap ala veszi az 50-es evek veget masodik felet meg a 70-es eveket meg a 80-as evek veget, annak a tortenelemrol annyi fogalma sincs mint egy 6 eves gyereknek."

Kedves fr2, egy kalap alá lehet venni bármit, ettől nem kell valakit legyerekezni.
A Kádár korszak abból a szempontból, amit TE voltál kedves megpendíteni (márminthogy itthon terroristákat képeztek ki, és menedéket adtak nekik) igenis egyetlen homogén, összefüggő korszak, amikor ha valaki bizalmas forrásból tudta is, mi történik az országban, törvényesen nem tehet semmit ellene.
Persze forradalmat lehetett volna csinálni, ill. ott a disszidálás.

"Meg jo, hogy el nem kezdtel komcsizni bar nem lepodnek meg azon sem. "

Kádár és az MSZMP kommunista volt ?
Kádár és az MSZMP diktatúrát gyakorolt ?
Kádár és az MSZMP irányította Magyarországot ?
Kádár és az MSZMP megkérdezett bárkit is arról, hogy hozzájárul-e terroristák kiképzéséhez ?

... na miután ezekre tényszerűen válaszoltál, eldöntheted, hogy a terroristák kiképzését ki rendelte el (vagy legalábbis hagyta jóvá), kinek az érdekében történt mindez, és kiknek a véleményét szarták le nagy ívben.

Üdv

u.i. : továbbra is várom, hogy megnevezd, honnan tudtad te, fr2, hogy idehaza terroristákat képeztek ki ?
Én részemről '90 után láttam TV-ben egy Carlos-ról szóló dokumentumfilmet.
Előzmény: Törölt nick (477)