A nyolcadik törpe Creative Commons License 2005.09.06 0 0 41

Aki legalisan tartozkodik Angliaban az meg fogja kapni a NI-t. Az EU miatt minden magyar mar automatikusan legalisan tartozkodik Angliaban, kulon tartozkodasi engedely, vizum, munkavallalasi engedely nem kell.

 

A NI az amolyan otthoni TB szam-fele. Ezzel benne vagyunk a rendszerben, erre fogunk pl. munkanelkuli segelyt kapni (erre ne szamits az elso nehany evben)...

 

Az angol egeszsegugyi szolgaltatasokhoz (National Health Service, NHS) is kell a NI szam, bar ezesetben nem ugy mukodik mint az otthoni TB kartya.

 

Az egeszsegugyi elletas egyebkent ingyenes, 16(?) even aluliak reszere a gyogyszer is ingyenes. Ha birsz - nehez lesz - NHS fogorvoshoz beregisztralni akkor az olcso lesz, a private dentist az draga.

 

Amikor elmesz a NI szamkero interjura - amire kb 2 honapot fogsz varni - akkor az kb 2 orat fog tartani, es a szuletesedtol kezdodoen szinte minden reszletre kivancsiak lesznek. Ez a tutti biztos szemelyazonossag igazolasara kell. Hozz annyi fenykepes igazolvanyt amennyit csak birsz az utlevelen kivul. Abban akarnak biztosak lenni hogy Te vagy a Te vagy, es ha esetleg valami jarulekos, segelyt, csaladi potlekot, adokedvezmenyt (benefit) kapsz akkor azt Te kertek, Te kapod, es nem alneveken gyujti valaki munkanelkuli megelhetest biztositva. Ez ertheto.

 

Ezt azert irom le mert nekem nem mondtak, hogy az interju 2 orat fog tartani, es csak egy ora pizt dobtam a parkolooraba. Es az ottlevo no volt olyan kedves hogy elmondta, hogy ha kimegyek az interju vege elott akkor a NI szam kero kerveny auto elutasitva es uj idopontot kell kernem, 2-3 honap, es mindent elolrol kezdeni. Es mar ekkor sem engedett ki. Genya. Amikor vege lett termeszetesen volt egy ticket a kocsimon.

Volt kedves masnap telefonalni es visszahivni - egy nap fizu nelkuli eltav - merthogy egy papirt "elfelejtettem" alairni. Egyesevel tette elem az alairando papirokat, egyszeruen nem volt gerince azt mondani hogy bocs, egyet kihagytam eledtenni.

 

Az ilyen approsagokra szamits, a tobbi OK.

Előzmény: Brankley (40)