Rapsonne Creative Commons License 2005.09.05 0 0 336
Az a helyzet, hogy én mindenképpen szerettem volna, ha a gyerekem normális időben kezdi az iskolát.
Saját élményeim nincsenek, mert januári vagyok, de a párom december közepi, és halálra unta magát az alatt a plusz év alatt.
DE EBBŐL NEM SZABAD KIINDULNI!

Egy csomót beszélgettünk a nevelési tanácsadóval, elég jó fej nő volt.
Ő is mondta, hogy sok szülő a saját gyerekkorát látja tükröződni a gyerekben, és ezért nem szeretné (vagy éppen ) szeretné az évismétlést.

Egyébként pedig nekem június végi, augusztus végi és szeptember végi gyerekeim vannak, mindegyik évvesztes, de valszeg egyik sem lesz az, mivel nem tartom normálisnak az egész visszatartós rendszert (persze ha visszahúzódó csendes gyerekeim lennének, elgondolkodnék, de nagyon nem azok).
És fenntartom továbbra is, hogy az otthoni légkör és foglakozás és sok társaságba járás nagyon meg tudja dobni a gyerek szocializálódását.

A falubeli óvónéni nagyon jó fej volt, azt mondta, ha valakit amiatt nem küldenek, mert szociálisan éretlen (túlérzékeny pl., mint az én lányom..), azzal se tesznek jót, ha visszatartják, mert jövőre is ugyanilyen lesz, hiszen a lényéhez tartozik.
Én 18 évesen is elbőgtem magam, ha vesztettem a kinevetavégénben, és mégis van érettségim :)
Előzmény: __mano (335)