ti_me Creative Commons License 2005.09.05 0 0 8

Nem akartam megbotránkoztató lenni, csak sejtetni akartam a nagy és kis betük váltakoztatásával is azt, hogy miről is fogunk itt beszélgetni. :)

 

Soxor a megszokás tesz korlátot ("börtönrácsot" ) a szabadság elé...

 

Ez persze nem azt  jelenti, hogy úton útfélen a megszokottól eltérőt kell keresni és követni, de olyan helyeken:), ahol viszont a szokás hatalma annyira erős, hogy gondolkodás nélkül elutasítanak és elítélnek  mindent, ami "különböző", ott szerintem  nagyon is sokat  kell beszélni a szabadságról, és annak valódi tartalmáról, jelentéséről...

 

*

 

Ezen kívül a játékosság is a szabadsághoz tartozik.:)

 

*

 

És mIvel tudsz angolul, ide másolom neked ezt az énekszöveget:

mert még az egyházban is előfordulhat megszokottság, merevség,  vallásosság.. Az egyházon belül is szükség van szabadságra...

 

Worship in the Spirit
Worship in the Spirit of the LOrd
Worship in the Spirit
Worship in the Spirit of the LOrd

Free to lough, free to cry,
Free to raise  my hands up high
Worship in the Spirit
Worship in the Spirit of the LOrd

Dancing in the Spirit
Dancing in the Spirit of the LOrd
Dancing in the Spirit
Dancing in the Spirit of the LOrd

Free to lough, free to cry,
Free to raise  my hands up high
Worship in the Spirit
Worship in the Spirit of the LOrd

 

Singing in the Spirit
Singing in the Spirit of the LOrd
Singing in the Spirit
Singing in the Spirit of the LOrd

Free to lough, free to cry,
Free to raise  my hands up high
Worship in the Spirit
Worship in the Spirit of the LOrd

*

 

Emlékeztetlek egy  Dallasbeli élményünkről..

Emlékszel, amikor először mentünk ott bevásárolni, és egy  hölgy hajában rózsaszínű hajcsavarókkal állt a sorban előttünk?? Mi majdnem megpukkadtunk akkor a nevetéstől, aztán észrevettük, hogy rajtunk kívül, SENKIT nem zavart és  senkit  nem is botránkoztatott meg, hogy  a hölgy így jelent  meg a vásárlóközpontban...

 

Később észrevettem, hogy sokan meg mezítláb voltak  (NEM A SZEGÉNYSÉG MIATT:))))...

..(megjegyzés: csillogóan tiszták a bevásárlóhelyek padlózatai)

 

no, ezek és ehhez hasonló esetek után én is óvatosabb lettem a "véleményalkotásaimmal"..mert valóban.. kinek mi köze, hozzá, hogy a másik milyen hajat hord,  milyen cipőt nem visel, vagy  egyáltalán, hogy  hogyan néz ki.. 

 

Megjegyzem azt is, hogy sem a hajcsavar, sem a mezítlábasság  nem megbotránkoztató.. nem meztelenkedő hölgyekről  beszélek.. ahhoz nagyon is köze van (lenne!!)  mindenkinek, hogy a jó erkölcsöt SENKI ne sértse meg!!

 

*

 

na, kb ennyi :)

 

Előzmény: kukuriq (6)