zso70 Creative Commons License 2005.09.05 0 0 321

Hm, ez egy ujabb , vegelathatatlan vitaknak, eszmeknek a futtatasara alkalmas tema:iskolakezdes

a legnagyobb nalunk most kezdte a 8 osztalyos gimit, en vele kapcsolatban mar latom, hogy kb mi az, amit biztos, hogy NEM fogok elkovetni a kicsiknel.

O aprilisi, kerdes nem volt, hogy megy isibe, vagy sem, egyontetu velemenye volt mindenkinek, hogy igen. Azt latom, hogy hasonlo koru baratai, ismerosei, akik maradtak egy evet oviban, hatalmas forral kezdtek az iskolat, s altalaban ez az elony, ha ertelmes a gyerek, tart legalabb 3. osztalyig. Bende totalisan iskolaerett benyomasat keltette, megis meg a mai napig azt latom rajta, hogy elvettem tole egy evet, mert rendkivul gyerek... ami persze nem baj, mert 10 evesen legyen meg gyerek, csak szerintem ha kesobb kezdi, akkor talan jobban veszi az iskola allitotta akadalyokat ( ti.: beszelgetes ora kozben, jatek allandoan.. stb)

De ez megint amiatt vanm, szvsz, hogy jott egy divathullam ( sajnos mast nem tudok erre mondani ) , 2000 tajan, hogy nem adjuk a 6 eves gyereket iskolaba, mert nem.. kozben persze a 6 eves az oviban mar halalra unta magat.

Nem allitom, van, mindig van, volt olyan gyerek, aki fizikalisan, szellemileg nem erett 6 evesen az iskolakezdesre, csak, hogy vki egy divathobort miatt tegye ezt... keptelen vagyok felfogni.

Ezert van, az tobbek kozott, hogy az osztalyban szinte O a legkisebbb, mert tulkeppen az egy evvel idosebbekkel van egyutt ( egeszen altalgos meretekkel rendelkezik ). Az altalanos isiben volt egy kisfiu, aki 1993.szeptembereben szuletett,az enyem pedig 1995.apr.. S ez orult nagy kulonbseg..

Előzmény: Rapsonne (320)