__mano Creative Commons License 2005.08.30 0 0 278

Sziasztok ! Bar nagyon rossz forumozo vagyok (sokat eltunok, es rendszertelenul jovok vissza), raadasul meg "csak" 2 gyerekem van, egy majdnem 2 eves kislany es egy 2 honapos kisfiu, de mar akkor terveztem a harmadikat, amikor meg meg sem szuletett az elso, es az ilyen iranyu lenduletem azota sem hagyott alabb. ;)

Elkezdtem elorol olvasni a forumotokat, mert meg csak nem olyan reg nyilt, es gondoltam, ennyit meg beerek lassan, ugyhogy ha megengeditek, visszautalnek egy par nappal ez elotti hozzaszolashoz, talan meg nem olyan nagy ugras, bar nem tudom, hol tart most a szal.

Szoval a karrierista cicak es az onzoseg fogott meg elsonek, leginkabb az alabbi resz miatt:

Elég önzők ahhoz, h gyereket szüljenek és lemondjanak egy időre a ilyesféle sikerről, a bombajó külsőről, stb. Mert valljuk be, mérhetetlenül nagyfokú önzetlenségre van szükség, ha gyereket vállalunk, pláne ha 2-3-at!!

En informatikusnak tanultam, ket diplomam is van belole, egy BME, es egy amerikai, angolul eleg jol megertetem magam (koszonhetoen a kinti tanulmanyoknak), es nemet ket tannyelvube jartam gimibe, de mar 2.5 eve nem dolgozom, mert az elso terhessegem elejetol otthon kellett maradnom, en meg, mivel epp akkor voltam probaidos egy cegnel, megmondtam, mi van, es "kileptem". (Probaidonel ezt meg nem igy hivjak szerintem, de nem is ez a lenyeg.) Mivel meg egy babat tervezek, meg kb. 4 evig nem megyek vissza dolgozni, addigra a szakma porfelhojet sem fogom latni, annyira elszalad mellettem, es mivel kicsikkel leszek itthon, nem nagyon hiszek abban, hogy majd "mellette tanulok", raadasul ha csak 4-6 orara akarnek visszamenni, nem kapnek komoly feladatot, mert ez nem olyan szakma, ami ezt megturi, szoval nem latom, hogy leszek majd dolgozo anya - hacsak nem keresek mas szakmat, ami viszont 3 gyerekes kezdokent megint csak nem karrier, de allas...

Ez - most meg legalabbis - nem zavar, felteve, hogy majd a ferjemnek lesz olyan allasa, ami mellett en megengedhetem magamnak, hogy a gyerekeket valasszam. De szerintem en epp azert vagyok onzo, mert gyerekeket szeretnek. Ha jol belegondolok, az nekem _jo_, ha gyerekeim vannak, rengeteget kapok toluk, es a sok nehezseg mellett - mert persze, az is van - azert vallalom oket, es azert szeretnek meg harmadikat is, mert az _nekem_ jo, ha itt vannak korulottem, jatszanak, rosszalkodnak, szeretnek, hisztiznek (na jo, ezt kevesbe szeretem ;)), koszos kezzel rohan a torlokendo elol, a jatszoter kozepen akkor pisil be, amikor elfelejtek csereruhat vinni, tornyot epit, viragot rajzol, a konyhabol rangat ki, hogy "Anya, deje jatszani vajamit !", match box-szal a kezeben alszik, aztan egyszer csak, amikor epp bambulok valamin, vagy a sajat dolgaimmal foglalkozom, iderohan hozzam, es megolel, ahogy csak tud, kozben azt nyoszogve, hogy "Hanga szejeti Anyat !", vagy amikor a kicsi melle leulok a szonyegre, es amikor meglat, mar vegre mosolyog, es iszonyatosan hadonaszik. :))) Hat nem vagyok onzo, hogy ezt valasztom a helyett, hogy mindenfele hataridoket tartatnanak be velem, ceges bulikra jarnek, es a fizetesemelest probalnam par szazalekkal meg feljebb tornaszni az idoszakos ertekelesekkor ? ;)))))

Igen, en is el fogok jutni oda, hogy ez sem eleg, es hianyzik egy kis szakmai, vagy legalabb valamilyen munka, es igen, az is onzosegbol lesz... Szerintem. :)

Na, olvasok tovabb, meg kb. 7 oldal van. ;)

mano

Előzmény: esztike11 (78)