Törölt nick Creative Commons License 2005.08.17 0 0 450
Nem volt. Bár Tomcat, akivel egyébként nagyon sok mindenben egyet szoktam érteni, a csütörtöki bejegyzésében egy szép nagy paranoid összeesküvést vázolt fel, érdemes elolvasni, bár nincs igaza (blog.tomcatpolo.hu). Annyiban mondjuk van valamennyi, hogy a Sziget alapvetően egy liberális beállítottságú fesztivál, de azért elég túlzás, amit írt. Szerintem egyáltalán nem lehet olyan sablonokat ráhúzni a Sziget közönségére, amilyeneket szeretne, hiszen igencsak plurális és heterogén a fesztivál. Főleg, hogy az idén még az Illés is koncertezett, és az nem éppen a 14 éves punkokat vonzza. A civil szervezetek és egyéb sátrak repertoárja is nagyon-nagyon széles, van minden a nyugdíjasoktól az atomhulladék ellen tiltakozókig, a zsidóktól a jóga-hívőkig, a kézifegyverek ellenzőitől a tűzzománc-szakkörökön át a Magyar Országgyűlésig. Mondjuk az igaz, hogy semmilyen jobboldali politikai szervezethez kötődő mozgalom vagy hasonló sem volt kinn, bár volt egy stand, ahol felvidéki és délvidéki magyar újságokat osztogattak ingyen, annak örültem.
Előzmény: Mumu (449)